Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

internet

Rritet përdorimi i internetit në 2022, për e-mail e lexim lajmesh online; shtohen dhe blerjet online dhe e-qeverisja

Përdorimi i internetit nga familjet, bizneset e individët ka shënuar rritje në vitin 2022, sipas një raporti të fundit të INSTAT. Bazuar në rezultatet e...

HARTA/ Shqipëria me internetin më të ngadaltë në Europë, cili shtet mban vendin e parë

Shqipëria është ndër vendet me shpejtësinë më të ngadaltë të internetit në Europë, ku shpejtësia mesatare e shkarkimit mund të bjerë nën 20 megabit...

Papa Françesku: Murgeshat dhe priftërinjtë e kanë zakon të shikojnë pornografi në internet, nga atje hyn djalli

Papa Françesku në një seminar ka pralajmëruar seminaristët për pornografinë. “Është një ves që ndiqet nga kaq shumë njerëz, kaq shumë laikë. Gjithashtu ndiqet edhe...

SHBA në bisedime me Elon Musk për të mundësuar internet satelitor në Iran

Shtëpia e Bardhë ka filluar bisedimet me miliarderin Elon Musk për të mundësuar që shërbimi satelitor i kompanisë SpaceX të ofrohet në Iran, njoftoi...

Elon Musk ndërron mendje: Do vazhdoj t’i ofroj internet Ukrainës, edhe pse po humbas miliona dollarë

Elon Must thotë se kompania e tij Starlink do të vijojë shërbimin e internetit me Ukrainën, edhe pse i kushton atij miliona dollarë. Musk kërkoi...

Elon Musk: SpaceX nuk mund të vazhdojë të financojë më internetin në Ukrainë

Elon Musk ka thënë se firma e tij e raketave SpaceX nuk mund të vazhdojë pafundësisht të paguajë për shërbimin e internetit Starlink të...

Jepet ALARMI: Putin mund të presë kabllot e rrjetit me nëndetëse dhe të lërë Europën pa internet

Pas gazit, Putin mund të bllokojë gjithashtu edhe internetin , duke prerë kabllot e rrjetit dhe duke shkaktuar një ndërprerje të përgjithshme të shërbimeve...

“Halabakë”, 3 punonjës të një kompanie interneti kallëzojnë Drejtorin e Policisë Bashkiake në Lezhë: Na shau dhe ofendoi

Tre punonjës të një kompanie interneti kanë kallëzuar Drejtorin e Policisë Bashkiake në Leonard Palaj për fyerje dhe dhunë ndaj tyre. Kallzimin e ka bërë...

E thotë studimi, ky është aplikacioni më i keq për t’u përdorur para gjumit

Një anketë e kryer nga Sleep Junkie me 2.012 persona të rritur, tregoi sesi përdorimi i disa aplikacioneve pak para gjumit ndikon në cilësinë...

Pas sherrit në qendrën e internetit, i riu plagos me thikë 17-vjeçari (EMRI)

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Ksamil, ku ka mbetur I plagosur më thikë një 17-vjeçar. Bëhet me dije se sherri...

Lajmet e fundit