Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

Inter

Me tre plumba, vritet para ndeshjes me Sampdorian lideri i ultrasve të Interit

Vittorio Boiocchi kreu i ultrasve i Interit, u vra mbrëmjen e sotme me armë zjarri në Figino, zonë periferike e Milanos. Mediat e huaja bëjnë...

Inter fiton me Barcelonën në Champions dhe i merr vendin në renditje

Champions League ka luajtur gjashtë ndeshjet e orës 21:00. 14 gola u shënuan në gjashtë takimet e mbrëmjes, teksa spikat fitorja e Inter 1-0...

Pas 11 vitesh, Inter mposht Milan dhe shkon në finalen e Kupës së Italisë

Ndeshja gjysmëfinale mes Inter dhe Milan ka përfunduar me fitoren e thellë të zikaltërve 3-0. Interi kalon kështu më tej pas një ndeshje të...

Gabim në sistem, rihidhet për herë të dytë shorti i Champions League: “Ferr” për Inter, Messi gjen Real Madrid (Çiftet)

Shorti i Champions League për fazën e 1/16 është rihedhur për herë të dytë në orën 15.00. Shkak u bë një gabim në sistemin...

Bota e sportit me mendjen te ai, reagon për herë të parë ERIKSEN: Jam mirë…

Bota e futbollit mbajti dje frymën, teksa Christian Eriksen për 18 minuta luftoi për jetën.  Fantazisti u rrëzua në fushë pas një arresti kardiak në...

E papritur, Antonio Conte LARGOHET nga Interi pasi fitoi titullin kampion

Tashmë gjithçka është zyrtare, Antonio Conte largohet nga Interi. Pas zërave të shumtë ditën e sotme ka ardhur edhe vendimi zyrtar nga klubi zikaltër...

Juventin i “zjarrtë”, por Edi Rama i uron titullin kampion Interit: Ky nuk ishte viti i Juves por i Partisë Socialiste, lum kush është...

Kryeministri Edi Rama njihet si një tifoz i madh i Juventusit, por këtë vit skuadra bardhezi e ka zhgënjyer dhe titullin kampion e ka...

“Luftë” brenda PS-së për kampionatin italian, Balla uron Interin, Braçe ironizon: Ka që bëjnë histori! Ka që fitojnë një herë, harrohen, zhduken

Ditën e sotme skuadra e Interit u shpall zyrtarisht kampion i Italisë, duke thyer dominimin prej 9 vitesh të Juventusit.Sekretari i Përgjithshëm i Partisë...

“Vishi prapë bluzat e Juves se shkum për l***”, Rama batuta me tifozin bardhezi: Ia dhamë trajnerin Interit se u bë si LSI-ja, ne...

Kryeministri Edi Rama njihet si një tifoz i zjarrtë i Juventusit dhe këtë e tregon në çdo dalje televizive, ndërsa shpeshherë në takime me...

Real Madrid ‘lë jashtë’ Europës Interin, Atalanta e Gjimshitit bën mrekullinë përballë Liverpool (REZULTATET E PLOTA)

Mungesat e Karim Benzema dhe Sergio Ramos nuk ishin aspak problem për Real Madrid, që sigloi fitoren e dytë radhazi përballë Interit.   ...

Lajmet e fundit