Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

inteligjenca amerikane

Inteligjenca amerikane e alarmuar për grupin famëkeq “Wagner”, po rekruton mercenarë në Serbi

Zyrtarët e lartë amerikanë po ndjekin gjithnjë e më shumë lëvizjet dhe përpjekjet e grupit famëkeq "Wagner" për të përhapur ndikimin e tyre jashtë...

New York Times: SHBA beson se vrasjen e Daria Dugin e autorizoi qeveria ukrainase

Inteligjenca e Shteteve të Bashkuara beson se qeveria ukrainase autorizoi sulmin me bombë, në afërsi të Moskës, në muajin gusht ku mbeti e vrarë...

Inteligjenca amerikane paralajmëron: Putin po përgatitet për luftë të gjatë në Ukrainë

Shtetet e Bashkuara besojnë se presidenti rus, Vladimir Putin, po përgatitet për një konflikt të gjatë në Ukrainë. Kështu u shpreh sot Drejtoresha e...

Inteligjenca amerikane: Kemi informacion të sigurt, Putin është keqinformuar nga këshilltarët e tij për performancën e ushtrisë ruse

Qeveria amerikane është "e sigurt në" vlerësimin se presidenti rus Vladimir Putin është keqinformuar nga këshilltarët e tij për performancën e ushtrisë së tyre...

Biden urdhër Inteligjencës amerikane: Dyfishoni punën për zbulimin e origjinës së Covid-19 (Çfarë është zbuluar deri tani)

Presidenti amerikan Joe Biden ka urdhëruar Agjencitë e Inteligjencës Amerikane që të fillojnë një studim të thelluar për të zbuluar origjinën e Covid-19. Këtë kërkesë...

Inteligjenca amerikane: Koronavirusi nuk është bërë nga dora e njeriut, por mund të…

Shërbimet e inteligjencës amerikane kanë njoftuar se Covid-19 nuk është prodhuar nga njeriu, por thonë se zyrtarët vazhdojnë të hetojnë nëse koronavirusi doli aksidentalisht...

Raporti i Inteligjencës amerikane: Ballkani rrezikohet nga konfliktet ushtarake

Mundësia e një konflikti të hapur ushtarak dhe ndikimi i Rusisë, mbeten kërcënimet kryesore për sigurinë e Ballkanit Perëndimor për vitit 2019, thuhet në...

ISIS merr goditjen e rëndë, arrestohen 5 udhëheqësit e shumëkërkuar të Shtetit Islamik

Pesë nga udhëheqësit kryesorë të Shtetit Islamik mësohet se janë arrestuar ditën e sotme në territorin irakian gjatë një operacioni të gjatë tre mujor....

Lajmet e fundit