Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

integrimi

Presidenti grek i kujton kushtet Shqipërisë: Nëse duan BE, duhet të…

Presidenti grek Prokopis Pavlopoulos ka komentuar integrimin e Shqipërisë në BE. Kreu i shtetit grek është shprehur se Shqipëria duhet...

Komisioneri Hahn “zbarkon” në Tiranë, takon Ramën e Metën, shpërfill Bashën

Komisioneri për Zgjerim Johanes Hahn zhvillon vizitën zyrtare sot në Tiranë, ku do të takohet me kryeministrin Rama dhe Presidentin Meta dhe përfaqësues të...

Hollanda dërgon 8 deputetë për negociatat, ZBARDHET takimi në TIRANË

Qeveria hollandeze është shprehur skeptike për sa i përket integrimit të Shqipërisë në BE, dhe për këtë arsye dërgoi ditën e sotme 8 deputetë...

Grida Duma e shqetësuar: Kur pritet hapja e negociatave, Rama pushoi ekspertët më të mirë të Integrimit (SHIFRAT ALARMANTE)

E shqetësuar Grida Duma, deputete e PD, ka ngritur alarmin sot në seancën dëgjimore me zv.kryeministres Senida Mesi në Komisionin e Integrimit për “shkrirjen”...

Integrimi i Serbisë, Malit të Zi e Bosnjës në BE, ja cili shtet e ka në dorë

Sipas rekomandimeve të Komisionit Evropian për shtetet e Ballkanit Perëndimor, vlerësohet se Kroacia tani mban në grusht të gjithë fqinjët, të cilët dëshirojnë të...

Manjani: Opozita duhet të mbështesë procesin e integrimit

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, deklaroi në studion e “Top Story” se “Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi duhet të shprehin gadishmërinë e opozitës për...

“Mirëpresim kontributin tënd”, Gjosha i kthen përgjigje Bushatit: Integrimi prioritet kombëtar

Deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha, reagoi menjëherë pas njoftimit të qeverisë së re nga kryeministri Edi Rama, duke shprehur shqetësimin se integrimi në BE...

Integrimi, Manjani: KE do hapë negociatat për pak ditë, pritet rekomandim pozitiv

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani gjatë një konference për shtyp bëri me dije se pritet që Komisioni Europian të japë rekomandimin për hapjen e...

Ngjela: Një mik nga Gjermania më tha se kusht për në BE keni neutralizimin kriminal të Sali Berishës

Avokat Spartak Ngjela, shprehet i bindur se, ashtu si kundër Serbia kishte kusht për prespektivën e saj perëndimore dërgimin e Millosheviçit në Hagë, edhe...

Lajmet e fundit