Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

integrimi

Borrell flet para takimit të ministrave të Jashtëm të BE: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, gati për Konferencën Ndërqeveritare

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, pak para takimit të ministrave të Jashtëm të Unionit, ka theksuar se Maqedonia e Veriut dhe...

Nga çështja çame, te zgjerimi në det, Ditmir Bushati flet për gazetën greke: Lënia e Ballkanit Perëndimor në një zonë të përhershme muzgu në...

Gjykata Ndërkombëtare e Hagës është më e “pandjeshme” për të vendosur për mosmarrëveshjet greko-shqiptare për delimitimin e hapësirave detare, kështu është shprehur Ditmir Bushati...

Sekretari Blinken: Ballkani Përëndimor i përket BE-së! Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë të fillojnë pa vonesë

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka folur për integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE. Ai ka thënë se e ardhmja e...

Shtyhet diskutimi për kornizat e negociatave me Shqipërinë, ishte parashikuar të mbahej sot

Diskutimi për kornizat e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për konferencën e parë ndërqeveritare është shtyrë për ditën e premte. ...

“Nuk m’u dha fjala në seancë,” Bushati del në Facebook për të dhënë mesazhin e rëndësishëm

 Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka zgjedhur rrjetin social Facebook për të dhënë mesazhin e tij lidhur me procesin e integrimit në Bashkimin Europian....

Basha në Bruksel: Shqipëria s’ka përmbushur kushtet për hapjen e negociatave, të dëgjohet zëri i opozitës për daljen nga kriza

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në Bruksel se për Shqipërinë situata është bërë edhe më e vështirë për integrimin për shkak se...

Sondazhi: Sa e duan qytetarët e BE-së anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor? (Statistikat)

A duan qytetarët e Bashkimit Europian që shtetet e Ballkanit Perëndimor të anëtarësohen në dekadën e ardhshme? Të dhënat nga një sondazh i realizuar...

Negociatat/ Aleksis Tsipras KUSHT Ramës: Nëse e do rrugën e hapur për në BE, duhet të mbrosh të drejtat e minoritetit grek (INTERVISTA për...

Kryeministri grek Aleksis Tsipras në një intervistë për gazeten britanike ‘Financial Times’ i është përgjigjur shumë pyetjeve rreth zgjedhjeve në Greqi, zhvillimin e ekonomisë...

Rudina Hajdari dhe dy deputete të LSI shkojnë në mbledhjen e Komisionit të Integrimit (Zbulohet kërkesa për Ramën)

Teksa nuk pranoi të dorëzojë mandatin, deputetja Rudina Hajdari vijon punën e saj rregullisht. Hajdari ishte sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit të...

KAKA MULLAR – MISIONI “CLEAN THE SHIT”!

Edi Oga ekskluzivisht për newsbomb.al Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Evropian,dërgoi urgjent në vendin më problematik të hartës një ekip me...

Lajmet e fundit