Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

institucionet

Sa shqiptarë duhet të ketë në institucionet maqedonase?

Në bazë të përditësimit të të dhënave të Ministrisë për Shoqëri Informative dhe Administratë, në përputhje me Ligjin për të punësuarit në sektorin publik...

Skandali i publikimit të targave, DPSHTRR heq fajin nga vetja: Këto të dhëna aksesohen nga shumë institucione, do të kryejmë një analizë të plotë

Pas publikimit të databazave të rrogave të qytetarëve shqiptarë për muajt janar dhe prill, ditën e sotme është publikuar edhe databaza me targat e...

KLSH dorëzon në Kuvend raportin e performancës vjetore: Gjatë 2020 insitucionet i kanë shkaktuar buxhetit të shtetit 711.8 milionë euro dëme

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka dorëzuar në Kuvend Raportin vjetor për vitin 2020. Dëmi ekonomik që institucioent shtetërore i kanë shkaktuar buxhetit të...

Meta sulmon ashpër Ramën: Po mundohet të kapë institucionet (Tregon rastet kur janë shtyrë zgjedhjet)

Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës së jashtëzakonshme sqaroi sipas tij arsyet e vendimit që e çuan në shfuqizimin e 30 qershorit si datë për...

Lajmet e fundit