Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

instat_article

“I dua përqafimet e tij”, Çiljeta pozon krah mashkullit më të rëndësishëm të jetës

Këngëtarja e njohur, Çiljeta Xhilaga, është shumë aktive në rrjetet sociale, ku publikon herë pas here foto të ndryshme. Pak orë...

Nga Pëllumb Xhufi deri te Ardian Vehbiu, Akademia e Shkencave zgjerohet me 12 anëtarë të rinj

Akademia e Shkencave është zgjeruar sot me 12 anëtarë të rinj. Mësohet se zgjedhjet u realizuan me votim të drejtpërdrejtë në...

FOTO që të lë pa FJALË/ Ç’duan këto vajza të vogla në një takim policie ku flitet për krim, shfrytëzim, kriminelë…në prezencë të ministrit

Shfrytëzimi i fëmijëve në aktivitetet e politikanëve ka qenë shqetësim i përhershëm i shoqërisë civile dhe organizatave ndërkombëtare. Por në rastin...

Fshehu 6 kg kanabis në makinë, arrestohet 49-vjeçari në Lushnjë

Policia e Lushnjes ka arrestuar ditën e sotme një 49-vjeçar në vendin e quajtur "Pushimi i shoferit". Mësohet se gjatë kontrollit...

Zgjedhjet paralamentare në Serbi, voton zëvendëskryeministri i Kosovës

Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiç ka votuar për zgjedhjet që po mbahen në Serbi. Rakiç votoi në njërën prej...

Ambasadori i Italisë takon kreun e SPAK Arben Kraja: Mbështetje për punën tuaj në luftën ndaj krimit dhe korrupsionit

Ambasadori i Italisë në Tiranë Fabrizio Bucci ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e SPAK Arben Kraja. Mësohet...

U përball pa probleme me vettingun, KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Apelit Edlira Petri

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Apelit në Tiranë Edlira Petri. Hetimi administrativ për gjyqtaren Petri...

IKMT nis aksionin në plazhin e Dhërmiut, shemb 11 ndërtime pa leje në rërë

Vijon aksioni i Policisë së Shtetit dhe IKMT për mbrojtjen e vijës ujore dhe parandalimin e ndotjes mjedisore në bregdet duke prishur disa objekte....

Tenori i madh Andrea Bocelli bën deklaratën e fortë: Kam kaluar koronavirusin

Tenori i madh italian Andrea Bocelli ka deklaruar ditën e sotme para gazetarëve se ai ka qenë i infektuar me Covid-19.  Ai...

Vetëvendosja Tiranë nesër protestë para Gjykatës Penale: Lironi mbrojtësit e Teatrit

Lëvizja Vetëvendosje me qendër në Shqipëri do të zhvillojë nesër në orën 09:00 një protestë  përpara Gjykatës së Tiranës, Dhoma Penale. ...

Lajmet e fundit