Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

instant

Trupa gjykuese kërkon kohë, shtyhet sërish vendimi për Saimir Tahirin (DATA)

Gjykata e Apelit ka shtyrë sërish pak më parë vendimin për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mësohet se vendimi për Tahirin...

Dita Botërore e Muzikës, rehabilitohet lulishtja “Frederic Chopin” në hyrje të Liqenit Artificial

Nga sot, qytetarët e Tiranës kanë një lulishte të rehabilituar në hyrje të Liqenit Artificial, Në Ditën Botërore të Muzikës, Bashkia e Tiranës, në...

Një ish-i prekur nga Covid u prek për të dytën herë? Bomba e shëndetësisë shqiptare HEDH POSHTË edhe shkencën botërore (Reagimi i Tritan Shehut)

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, ka reaguar pas njoftimit se një rast nga personeli shëndetësor është infektuar për herë të dytë pas 3 muajve,...

I shpallur në kërkim nga SHBA, arrestohet shkodrani, i dënuar për vrasje 7 vite më parë (EMRI)

Policia e Shkodrës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim nga SHBA. Mësohet se bëhet fjalë për shtetasin Arben Bregu,...

Dj Sardi i jep fund beqarisë, ja detaji që konfirmon dyshimet

Dj Sardi është një prej djemve të famshëm më të pëlqyer nga vajzat. Prej kohësh, ai ka qenë në qendër të...

Krah Kirit, Rudina uron Fatmira Hajdarin për Ditën e Nënës: Na rrite me shumë sakrifica

Deputetja e PD, Rudina Hajadari, njëherazi dhe vajza e liderit të Lëvizjes Studentore, Azem Hajdarit ka uruar Ditën Ndërkombëtare të Nënës. ...

LAJM I MIRË për 70 mijë familje që punojnë ‘në të zezë’, Rama: Do të marrin bonus një pagesë të veçantë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se do të ndihmohen familjet që kanë vështirësi ekonomike dhe ata që punojnë në të zezë. ...

Tirana e boshatisur dhe pa ‘frymë’, në rrugë vetëm forcat e rendit dhe cicërimat e zogjve (FOTO-VIDEO)

Tirana, kryeqyteti i Shqipërisë është gdhirë i boshatisur këtë mëngjes.   Sipas urdhërit të qeverisë, prej mesditës së djeshme (e shtunë)...

Sherr për pronat në Kavajë/ 41 vjeçari godet komshiun me sëpatë, i sekuestrohen kallashnikov dhe fishekë

Një sherr ka ndodhur pasditen e sotme mes dy familjen në Golem të Kavajës. Mësohet një 41 vjeçar ka goditur me...

Agjencia e Barnave: Spitalet private janë të pacertifikuar për të bërë analizat mbi Covid-19

Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore njofton se spitalet private janë të pacertifikuara për analizat e Covid-19. Përmes një njoftimi...

Lajmet e fundit