Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

INSIG

“Privatizimi i INSIG-ut, solli rritjen e çmimit të siguracioneve me 30%”

Rritja e çmimit të siguracioneve të automjeteve me 30% ka ardhur si rezultat i privatizimit të ish-kompanisë shtetërore të sigurimeve, INSIG. Ky është konkluzioni...

U prish INSIG por “Pallati me kuba” në gjendje skandaloze, Shkreli: Nevojë për restaurim

Disa ditë më parë IKMT zhvilloi aksionin për prishjen e ish-ndërtesës së INSIG pasi Bashkia e Tiranës fitoi edhe betejën ligjore me pronarët e...

“Unaza e Vogël”, IKMT prish ish godinën e INSIG

Prej disa muajsh kanë nisur punimet për ndërtimin e Unazës së Vogël në Tiranë. Sakaq, në kuadër të këtij projekti pritet që...

Qeveria shet “INSIG”, 100% të aksioneve blihen nga “Eurosig”

Këshilli i Ministrave vendosi gjatë mbledhjes së sotme miratimin e procedurës së tenderimit për shitjen e paketës së aksioneve (100 për qind), të zotëruara...

“Rama ul vlerën e INSIG-ut, Olsi Rama dhe Gaz Demi fituesit”, e thotë Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha hedh akuza të forta  për shefin e qeverisë Edi Rama. Sipas asaj që shkruan Berisha në Facebook, “INSIG-ut i ulet...

Gaz Demi i përmend miqësinë me Shkëlzenin, Sali Berisha: Nuk është justifikim për të vjedhur

Pasi e akuzoi se do të përfitonte nga kryeministri Edi Rama, kompaninë publike të sigurimeve “INSIG”, biznesmeni Gaz Demi i përmendi ish-kryeministrit Sali Berisha,...

Qeveria nxjerr në shitje 100 % të aksioneve të “INSIG” për 15 mln Euro

Qeveria nxori sot për shitje kompaninë e Sigurimeve “INSIG” sh.a. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve Qeveritare njoftoi tenderin për shitjen e 100 % të ...

Lajmet e fundit