Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
42 %
3.6kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
15 °
Die
17 °
Hën
13 °
Mar
13 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

inflacion

FMN: Efektet e inflacionit në Shqipëri, më të ashpra se në BE, rritja po udhëhiqet nga ushqimet

Efektet e inflacionit në Shqipëri dhe në Ballkan janë më të ashpra se në Bashkimin Europian, pasi rritja po udhëhiqet nga çmimet e ushqimeve,...

“Pakoja e Madhe”, Rama: Edhe mësuesit e morën, mbështetje plus për këtë dimër të vështirë

Kryeministri Edi Rama përmes një video ka bërë me dije se edhe mësuesit e kanë marrë Pakon e Madhe. Në llogarinë e tij në "Facebook",...

Inflacioni po godet shëndetin mendor të shqiptarëve 

Inflacioni mund të godasë shëndetin mendor po aq sa portofolin tuaj, sipas ekspertëve. Me rritjen e çmimeve që nuk ndalet, ekspertët psikiatër e psikologë...

Inflacioni nuk i ndal shpenzimet e shqiptarëve për Halloween

Nëse keni vënë re këtë vit më shumë përbindësha, rrjeta merimangash ose skelete në lagjen tuaj: nëpër lokale, dyqane, qendra tregtare etj, – nuk...

Gent Sejko: Inflacioni në tremujorin e tretë të këtij viti arriti në 8%, më i larti që nga vitit 1998

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko në një deklaratw për media ka thënë se kriza financiare nuk ka munguar. Sejko tha se niveli i...

Rritja e inflacionit në Kosovë, Qeveria Kurti u jep 100 euro shtesë pensionistëve

Qeveria e Kosovës ka njoftuar sot dhënien e një shtese prej 100 euro të menjëhershme për pensionistët, në kuadër të paketës për përballje me...

Inflacioni i lartë në Shqipëri, qytetarët në vështirësi ekonomike

Në Shqipëri rritja e çmimeve, që prej muajit shkurt kur nisi agresioni rus në Ukrainë, ka vënë në vështirësi një pjesë të gjerë të...

Inflacioni në shkurt arriti në rekordin e dekadës prej 3.9%, ushqimet janë shtrenjtuar me 6.9%

Inflacioni u rrit përsëri në muajin shkurt dhe arriti nivelin 3.9%, duke shënuar një rekord të ri për më shumë se një dekadë. Rritja...

Lira turke në rënie të lirë, Erdogan paralajmëron “luftë ekonomike”

Lira turke ka shënuar rënie rekorde të martën pasi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përforcoi mbështetjen e tij për uljen e normave të...

Lajmet e fundit