Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
0.5kmh
75 %
Mër
19 °
Enj
21 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

infektiv

Ulet numri i të infektuarve me Covid në vend, 9 pacientë marrin trajtim në spital

694 testime janë bërë ditën e sotme dhe 75 qytetarë janë rezultuar pozitivë me Covid. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 9 pacientë. Në...

Dy persona humbin jetën nga Covid-19 në vend, më shumë se 1 mijë të infektuar në 24 orë

Ministra e Shëndetësisë njofton se janë bërë 2260 testime dhe kanë rezultar pozitivë 1019 qytetarë. Fatëkeqësisht dy persona kanë humbur jetën. Janë shëruar 1159 qytetarë...

“Do të nisë rikonstruksioni për Infektivin”, Ministria e Shëndetësisë njofton se ku do të priten urgjencat e Covid nga 23 marsi

Ministria e Shëndetësisë njofton se do të nisë projekti i rehabilitimit dhe zgjerimit të kapaciteteve të Spitalit Infektiv në QSUT. Në njoftim thuhet se duke...

“Humba mamin nga Covid dhe pas 5 ditësh babain”, gazetarja rrëfen momentin e dhimbshëm: Më thanë të mos shkoj në oborrin e Infektivit…(E PLOTË)

Gazetarja, Alma Demiraj ka treguar për momentet e vështira me të cilat është hasur që nga dita e parë kur pandemia e Covid-19 preku...

Rreth 100 pacientë të infektuar me Covid e festuan Vitin e Ri në spital, një 27-vjeçare shtatzënë dërgohet me urgjencë tek Infektivi

Vitin e Ri 2022 rreth 100 persona e kanë kaluar në spitalin Infektiv, pasi janë të prekur nga Covid19. E teksa jemi në ditën e parë...

Në gjendje kritike për jetën nga Covid, gruaja shtatzënë tek Infektivi bën lindje të parakohshme

Një grua shtatzënë e prekur nga Covid-19 ka bërë lindje të parakohshme. Bëhet me dije se gruaja shtatzënë e shtruar tek infektivi, ka bërë lindje...

E RËNDË/ Ndërron jetë gruaja 4 muajshe shtatzënë tek Infektivi

Një lajm i rëndë vjen mëngjesin e sotëm nga Infektivi, ku një grua 4 muajshe shtatzënë ka ndërruar jetë nga Covid-19. Bëhet me dije se...

Në gjende të rëndë shëndetësore, dërgohet me urgjencë tek Infektivi 16-vjeçarja e prekur nga COVID

Situata po rëndohet në spitalin Infektiv, pasi një numër i lartë pacientësh po shtrohen në spital si vrazhë e numrave të lartë të të...

Rritje e FRIKSHME e rasteve pozitive me Covid në Shqipëri, rritet dhe numri i të shtruarve në Infektiv

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Fatmirësisht nuk ka asnjë humbje...

Mjeku Kalo e nis ditën me një mesazh për qytetarët: Mosha e të shtruarve në spital varion nga 31 vjeç, mos e refuzoni vaksinën...

Mjeku i njohur Tritan Kalo teksa ka nisur punën mengjesin e sotëm ka dhënë edhe një mesazh  për të gjithë qytetarët. Ai ka postuar një...

Lajmet e fundit