Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

infektime

Asnjë humbje jete, vijojnë shifrat alarmante të infektimeve në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në vendinë tonë janë kryer 2115 testime, ku 1062 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid. Sipas njoftimit të Ministrisë së...

Një humbje jete dhe qindra qytetarë të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët janë kryer 2245 testime, ku kanë rezultuar pozitiv me Covid 962 dhe janë regjistruar...

Covid bën “kërdinë” në vendin tonë, rriten frikshëm infektimet, humb jetën një person

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 1424 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 549 qytetarë. Sipas njoftimit të...

Rriten rastet e lisë së majmunit në Itali, shkon në 20 numri i të prekurve

Rastet e të prekurve me linë e majmunit në Itali kanë shkuar në 20 dhe pritet të rriten në ditët në vijim, raporton Ministria...

SHIFRAT E FUNDIT/ Mbi 200 raste aktive me COVID në vendin tonë, 5 qytetarë të shtruar në spital

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar shifrat e pandemisë COVID-19, ku njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 49 raste të reja. Fatmirësisht nuk...

SHIFRAT E FUNDIT/ 12 qytetarë po marrin trajtim në spitalet COVID, shifër e ulët infektimesh në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 53 raste të reja infektimesh me koronavirus. Fatmirësisht, COVID nuk i ka...

Asnjë humbje jete nga COVID-19, ulet numri i infektimeve në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 64 raste të reja me COVID-19, ndërsa fatmirësisht nuk ka patur asnjë humbje jete. Në...

SHIFRAT E FUNDIT/ Asnjë viktimë nga COVID-19, ja sa infektime janë regjistruar në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 69 infektime të reja me koronavirus. Fatmirësisht, COVID -19 nuk i ka marrë jetën...

Kina rikthehet në fillimet e pandemisë, Covid-19 bën “namin”, qeveria detyrohet të ndërtojë një tjetër spital

Situata epidemiologjike në Kinë si duket po rikthehet atje ku ka qenë dy vite më parë. Sipas mediave vendase mësohet se qeveria është duke...

COVID u merr jetën 2 qytetarëve, regjistrohen më shumë se 100 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 102 infektime të reja nga 1213 testime të kryera. Fatkeqësisht, COVID u ka marrë jetën...


Lajmet e fundit