Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

inerte

Tjetërsimi i Lagunës në Lezhë, arrestohet një prej zyrtarëve të shpallur në kërkim

Shkon në pesë numri i zyrtarëve të arrestuar nga Policia në Lezhë në kuadër të operacionit të koduar “Tjetërsimi i Lagunës”. Ditën e sotme është...

Merrte inerte në shtratin e Shkumbinit, Policia arreston pronarin e firmës dhe shoferin e ekskavatorit

Dy persona janë arrestuar në kushtet e flagrancës nga Policia e Elbasanit, pasi gërryenin shtratin e lumit Shkumbin dhe merrnin inerte pa leje. Një...

Arrestohet drejtori i AZM Lezhë dhe tre inspektorë, ja për se akuzohen

Drejtori i Administratës së Zonave të Mbrojtura në Lezhë, Pjetër Toni është arrestuar me urdhër të Prokuorisë. Së bashku me tonin janë vënë në pranga...

EMRAT/ Gërryenin në shtratin e lumit Vjosa për të marrë inerte, arrestohet 1 person në Fier, në kërkim 1 tjetër

Policia ka arrestuar 1 person në Fier dhe ka shpallur në kërkim një tjetër, pasi akuzohen për veprat penale "Dëmtim i habitateve në zonat...

Nxirrnin inerte pa leje në Lumin Vjosa, arrestohet një person dhe procedohen dy të tjerë (EMRAT)

Një person ka rënë në prangat e policisë së Fierit dhe dy të tjerë janë proceduar penalist pasi nxirrnin inerte pa leje në Lumin...

Gërryen shtratin e lumit Mat për inerte, Policia arreston tre persona dhe sekuestron kamionët e firmës “BRAJAN SHPK”

Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë së Lezhës, pasi gërryenin dhe merrnin inerte nga shtrati i lumit Mat. Ata janë arrestuar në...

Përroi i Sopotit në Lazarat del nga shtrati nga reshjet e dendura të shiut, bllokohet rruga nga inertet

Reshjet e dendura të shiut gjatë ditës së fundit në Gjirokastër ka shkaktuar edg problematika. Bëhet me dije se nga reshjet e shumta përroi i...

Skandal, kamionët e kompanisë “Salillari” hedhin me mijëra mbetjet inerte të Unazës së Madhe në Vorë

Salillari tashmë e ka kthyer në një kosh të madh plehrash Tiranën. Nga filmimet e ardhura në redaksi rezulton, se Salillari ka hedhur në...

Skandal/ Firma “Salillari” hedh inerte ndërtimi në fshatin Ibë, Policia nuk vepron

Firma e ndërtimit “Salillari” është shkaktarja kryesore e krimit mjedisor që po ndodh në fshatin Ibë. Një tjetër skandal është shënuar nga kjo firmë ndërtimi...

Qytetarët në protestë për dëmtimin e Urës së Zogut: Shteti të marrë masa për mbrojtjen e saj

Dhjetëra aktivistë të shoqërisë civile dhe grupe të rinjsh nga Lezha dhe Kurbini kanë protestuar ditën e sotme për dëmtimet që janë bërë në...

Lajmet e fundit