Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

indonezia

Tha se gratë mund të mbeten shtatzënë nëse notojnë në një pishinë me burrat, shkarkohet zyrtarja në Indonezi

Një zyrtare e mbrojtjes së fëmijëve në Indonezi është shkarkuar nga posti që mbante pas deklaratave kundër shtatzanive të padëshiruara, pasi tha se gratë...

Sulmohet me thikë ministri, agresori pjesëtar i ISIS-it

Indonezia është njëri prej vendeve me numrin më të madh të besimtarëve myslimanë, por vitet e fundit është terrori fetar. Në maj të...

Tërmeti 6.1 ballë godet Indonezinë

Një tërmet i fuqushëm  6.1 ballë i shkallës së Rihterit goditi provincën Sumatra Veriore të Indonezisë mëngjesin e së martës.  ...

Mbi 420 të vdekur nga cunami, Indonezia njofton ndërtimin e një sistemi të ri paralajmërues

Indonezia do të nisë së shpejti punën për ndërtimin e një sistemi të ri paralajmërues të aftë për të zbuluar cunamin. ...

TRAGJEDI/ Fundoset trageti, raportohen 190 të zhdukur

Një target me rreth 200 persona në bord është fundosur në një liqen të ishullit Sumatra të Indonezisë ditën e hënë, ndërsa thuajse të...

Indonezia zgjohet e tmerruar, BOMBA disa kishave

Të paktën 9 persona kanë humbur jetën pas një sërë sulmesh seri në tre kisha në qytetin e Surabaya të Indonezisë. Sipas...

Indonezia në prag të pushtimit nga majmunët, angazhohet ushtria

Mund të duket e çuditëshme, por është e vërtetë, Indonezia ka angazhuar ushtrinë dhe policinë kundër majmunëve që plaçkisin shtëpitë. Sipas mendive...

Lajmet e fundit