Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

indi

Video humoristike: Televizioni indian në panik, shpall fillimin e Luftës së Tretë Botërore

Pamjet nga një edicion lajmesh në një televizion indian janë shndërruar në virale në rrjetet sociale, për shkak të prezantimit dramatik të tensioneve mes...

Përfshihet nga flakët fabrika kimike, 8 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën tetë punëtorë u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën, pasi një zjarr shpërtheu në një fabrikë kimike në Indinë veriore. Sipas raportimeve...

Spanja “përvëlohet” nga temperaturat e larta, Bangladeshi dhe India përmbyten, humbin jetën dhjetëra persona

Shirat e dendur kanë shkaktuar përmbytje të përhapura në pjesë të Bangladeshit dhe Indisë, duke lënë miliona të bllokuar dhe të paktën 57 të...

Vendi i dytë më i madh për prodhimin e grurit, ky shtet ndalon eksportin

India ka ndaluar eksportet e grurit pasi çmimet rriten në mbarë botën për shkak të luftës së zgjatur të Rusisë kundër Ukrainës.  Drejtori i Përgjithshëm...

VIDEO/ Zjarr i madh në qendrën tregtare, humbin jetën 27 persona dhe dhjetëra të plagosur në Indi

Një zjarr i madh ka shpërthyer në një qendër tregtare në Indi. Si pasojë e flakëve që pushtuan ndërtesën, humbën jetën 27 persona dhe...

E rëndë/ Humbin jetën 13 persona, ranë në një pus teksa po ndiqnin ceremoninë e martesës

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën pasi kanë rënë në një pus gjatë një ceremonie martese në shtetin verior të Indisë Uttar Pradesh....

Ky shtet regjistron vdekjen e parë nga varianti “Omicron”

India raportoi vdekjen e saj të parë të konfirmuar nga varianti i ri Omicron. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë. Në njoftim thuhet se...

E RËNDË/ 21-vjeçarja përdhunohet në grup nga tre persona, mes tyre edhe pronari i saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indi ku një 21-vjeçare është është dhunuar dhe më pas përdhunuar nga  tre persona. Sipas mediave të huaja...

Rrëzohet helikopteri ku ndodhej Gjenerali i Lartë ushtarak në Indi

Një helikopter ushtarak ku ndodhej Gjenerali i lartë, u rrëzua këtë të mërkurë në shtetin jugor të Indisë. Sipas raportimeve të medieve të huaja,...

Vëllai i pret me drapër kokën motrës shtatzënë, arrestohet adoleshenti

Policia në shtetin perëndimor indian të Maharashtra ka arrestuar një adoleshent, i cili dyshohet se i preu kokën motrës së tij më të madhe...

Lajmet e fundit