Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

inceneratori i fierit

Inceneratori i Fierit, GJKKO tërhiqet për vendim për kërkesën e gjykimit të shkurtuar

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar është tërhequr për vendim, për kërkesën e gjykimit të shkurtuar për inceneratorin e Fierit. Në senaacën e...

Inceneratori i Fierit / Bien akuzat shpërdorim detyre dhe korrupsion, Arben Dervishaj kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka çuar për gjykim pak ditë më parë dosjen e inceneratorit të Fierit. Ajo që bie...

Gjyqi për inceneratorin e Fierit, mbrojtja e avokatit nxjerr nga qelia Robert Shabanin, i vetmi për të cilin u pushua gjykimi

Robert Shabani, pronar i kompanisë "R.S.I & T Group shpk", është nxjerrë sot nga qelia pas seancës paraprake gjyqësore që është zhvilluar për inceneratorin...

Gjykata e Posaçme kalon për gjykim inceneratorin e Fierit, mes të akuzuarve dhe Lefter Koka e Alqi Bllako

Gjykata e Posaçme ka pranuar dosjen e paraqitur nga SPAK dhe ka kaluar për gjykim rastin e inceneratorit të Fierit. Janë 10 persona që...

SPAK kërkon kalimin në gjyq, shtyhet seanca për inceneratorin e Fierit

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar edhe Korrupsionit ka vendosur të shtyjë vendimin për kalimin ose jo në gjykim të dosjes së inceneratorit...

Publikohet dëshmia e Armando Subashit, ja si u dhanë paratë e inceneratorit për “truall” kur prona ishte “tokë arë”

Armando Subashi, kryebashkiaku socialist i Fierit, është një ndër personat që është marrë në pyetje nga SPAK, pasi ka dijeni për impiantin e trajtimit...

SKANDALI ME INCENERATORIN/ Armando Subashi i Fierit 21 shkresa në një kohë të shkurtër për të bërë veprën, ia kaloi dhe 17 vendimeve të...

Koncesionet e dhëna nga qeveria shqiptare për tre inceneratorët e përpunimit të mbetjeve, janë në qendër të hetimeve të Prokurorisë Speciale dhe deri tani...

Shtyhet seanca për inceneratorin e Fierit, të pandehurit nuk u njoftuan për gjyq

Seanca gjyqësore për personat e marrë të pandehur për inceneratorin e Fierit, është shtyrë përsëri këtë të mërkurë. Mësohet se arsyeja e këtij vendimi...

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit, i komunikon dy akuzat Alqi Bllakos

Dy akuza rëndojnë mbi ish-deputetin socialist Alqi Bllako, pas hetimeve të Prokurorisë Speciale për inceneratorin e Fierit. SPAK i ka komunikuar ish-deputetit S akuzat...

“Emrat e përmendur janë vetëm cironka”, gazetarja për urdhër arrestet: SPAK ka fjetur për dy vite e gjysmë, ka ndikuar në largimin e…

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar këtë mbrëmje arrestimet e sotme të Prokurorisë Speciale, ku u prangosën pesë zyrtarë të lidhur me inceneratorin e Fierit...

Lajmet e fundit