Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

inceneratori i elbasanit

Inceneratori i Elbasanit/ GJKKO pranon gjykimin e shkurtuar për Lefter Kokën, Alqi Bllakon dhe të akuzuarit e tjerë

Gjykata e Posaçme ka pranuar këtë të premte kërkesën për gjykim të shkurtuar nga ana e ish-ministrit Lefter Koka, ish-deputetit Alqi Bllako dhe gjashtë...

Dështon për herë të tretë seanca për inceneratorin e Elbasanit, ”zhduket” e akuzuara me arrest shtëpie

Ka dështuar për herë të tretë seanca për inceneratorin e Elbasanit. Bëhet me dije se shkak për këtë është bërë mungesa e avokatit të...

Dështon për herë të dytë seanca për inceneratorin e Elbasanit, zbulohet arsyeja

Ka dështuar për herë të dytë në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, seanca paraprake me të pandehurit për inceneratorin e...

Shtohen akuzat për Alqi Bllakon, ja si komunikonte me Klodian Zoton për inceneratorin e Elbasanit

Detaje të reja kanë dalë lidhur me akuzat që rëndojnë mbi ish-deputetin Alqi Bllako në lidhje me aferrën e inceneratorëve. Hetimet e SPAK për inceneratorin...

“Po shkon në vendin e krimit”, Rama: Impianti i Elbasanit do rinisë të prodhojë energji! Korrupsioni vetëm një segment i punës së madhe

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave lidhur me aferën e inceneratorëve, nga qyteti i Elbasanit. Rama e quajti impiantin e përpunimit të mbetjeve...

Engjëll Agaçi në SPAK, Kryemadhi: Tregoi kujdes në Komisionin Hetimor, por është i përfshirë në Inceneratorin e Elbasanit

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Open” komentoi thirrjen e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrave, Engjell Agaçi në Prokurorinë...

GJKKO vendos “arrest me burg” për 3 nga të arrestuarit për Inceneratorin e Elbasanit (EMRAT)

Gjykata e Posaçme Anti-korrupsion ka vendosur të lërë në burg të të arrestuarit për inceneratorin e Elbasanit: Pëllumb Abeshi, Serafin Papa dhe Bardhul Çabiri. Masa...

INCENERATORI I ELBASANIT/ SPAK sekuestron pasuri të paluajtshme me vlerë 2 milion euro

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se pas hetimeve për inceneratorin e Elbasanit, ka vendosur sekuestro preventive për disa pasuri të paluajtshme, me vlerë 2...

Ish-ministri i Financave dëshmon në Komisionin Hetimor, Shkëlqim Cani: Refuzuam inceneratorin e Elbasanit, procedura s’përputhej me ligjin

Ish-ministri i Financave Shkëlqim Cani ka dhënë dëshminë e tij në Komisionin Hetimor për inceneratorët. Në fjalën e tij Cani tha se në periudhën...

Lajmet e fundit