Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

inceneratoret

“Do ta vijoj me faza këtë çështje”, Kryemadhi për aferën e inceneratorëve: SPAK duhet të veprojë tani, ai i Tiranës, një skenë krimi

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka folur sot për aferën e inceneratorëve, duke thënë se ka dorëzuar në SPAK të gjitha provat...

“SPAK ka prova ulëritëse”, gazetarja tregon detaje për inceneratorët, pas takimit me Dumanin: Cili është roli i Erion Veliaj?! Korrupsioni shkon deri lart

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar sot se kreu i SPAK Altin Dumani, u ka deleguar prokurorëve të posaçëm kompetencat të plota për hetimin e...

Monika Kryemadhi për “21 Janarin”: Po rikthehet për konsum mediatik, për të zhvendosur vëmendjen nga afera e inceneratorëve

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, ka folur për rikthimin e çështjes së "21 Janarit" në vëmendjen e mediave, pas publikimit të një...

U arrestua për aferën e inceneratorëve, vdes në QSUT 59-vjeçari Enver Sheshi

Ka ndërruar jetë në spitalin e QSUT në Tiranë, Enver Sheshi, i arrestuar për aferën e inceneratorëve. 59-vjeçari është ndjerë keq ditën e djeshme dhe...

SPAK mbyll hetimet për Elbasanin: Të pandehur Lefter Koka, Alqi Bllako, zyrtarë të shtetit dhe pronarët e kompanive të inceneratorëve (E PLOTË)

Prokuroria Speciale njofton zyrtarisht mbylljen e hetimeve për inceneratorin e Elbasanit dhe marrjen në cilësinë e të pandehurit të ish-ministrit Lefter Koka, ish-deputetit Alqi...

Berisha për inceneratorët: Keni burgosur Lefterin, por ai s’kishte asnjë qindarkë në buxhetin e ministrisë së tij

Ish-kryeministri Sali Berisha ka cituar raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit, për të akuzuar qeverinë se sipas tij “e ka katandisur Shqipërinë në vrimën...

Drejtoi Komisionin Hetimor për inceneratorët, Jorida Tabaku e zhgënjyer nga SPAK: Nuk doli dot mbi pushtetin!

Deputetja demokrate Jorida Tabaku, duket e zhgënjyer nga arrestimet e sotme të Prokurorisë Speciale, ku u prangosën pesë zyrtarë të lidhur me inceneratorin e...

SPAK zbardh arrestimet: Miliarda lekë dëm shtetit, pronarët e inceneratorëve korruptuan zyrtarët, lëshuan fatura fiktive (E PLOTË)

Prokuroria Speciale ka zbardhur arrestimet që janë zhvilluar sot në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, ku mësohet se bëhet fjalë për inceneratorin e Fierit....

Zbardhen EMRAT: Këta janë 11 zyrtarët e inceneratorëve që SPAK i do në burg

Prokuroria Speciale ka nisur në orët e para të mëngjesit të sotëm një aksion për arrestimin e disa personave, kryesisht zyrtarë të inceneratorëve të...

SPAK pret 11 urdhër-arreste, për inceneratorët e Fierit dhe Elbasanit

Prokuroria Speciale ka prerë 11 urdhër-arreste për zyrtarët e inceneratorëve të Fierit dhe të Elbasanit. Mësohet se prej mëngjesit të sotëm në bashkëpunim me...

Lajmet e fundit