Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

incenerator

Mban “ndezur” çështjen e inceneratorëve, Monika Kryemadhi thirret në SPAK pas denoncimeve të reja

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi është thirrur ditën e sotme nga Prokuroria e Posaçme (SPAK). Bëhet me dije se Kryemadhi do të paraqitet...

Vdekja e Enver Sheshit, familjarët do bëjnë kallëzim penal ndaj prokurorëve dhe gjykatës

Ka ndërruar jetë në spitalin e QSUT në Tiranë, Enver Sheshi, i arrestuar për aferën e inceneratorëve. Familjarët e viktimës janë shprehur e do të...

SPAK dërgoi për gjykim Kokën dhe Bllakon, Kryemadhi: Habi të akuzosh propozuesit e një VKM-je dhe të mos akuzosh miratuesit e VKM-së

Deputetja Monika Kryemadhi ka reaguar pasi SPAK ka mbyllur hetimet për inceneratorin e Fierit dhe ka dhe ka kërkuar gjykimin për 21 persona, përfshirë...

“Bileta avioni për zyrtarë shteti”, Kryemadhi ngre pyetjen: Po 800 mln lekët që ka harxhuar inceneratori i Tiranës për udhëtime, kanë financuar ndonjë fluturim...

Deputetja e PL, Monika Kryemadhi ka reaguar pas lajmeve në media se se inceneratorët kanë paguar bileta avioni për zyrtarët e shtetit. Ajo me anë...

INCENERATORI I ELBASANIT/ SPAK përfundon hetimet për Lefter Kokën e të pandehurit e tjerë

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar hetimet për ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka dhe për të pandehurit e tjerë,...

Monika Kryemadhi del nga SPAK pas 2 orësh: Dhashë prova të reja për inceneratorin e Elbasanit

Ish-kryetarja e LSI, Monika Kryemdhi ka dalë nga SPAK pas dy orësh marrjeje në pyetje. Kryemadhi tha se ishte thirrur në SPAK si kallëzuesja kryesore...

Mban “ndezur” çështjen e inceneratorëve, Monika Kryemadhi thirret në SPAK për të dhënë dëshminë e vet

Ish-kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është thirrur ditën e sotme në Prokurorinë e Posaçme, SPAK. Bëhet me dije se Kryemadhi do të paraqitete në ambientete...

“Deputetët të reflektojnë për Butrintin”, Meta flet dhe për kompanitë fiktive të inceratorëve: Me firmën e një gruaje që ka vdekur, transaksione 5-6 mln...

Presidenti Ilir Meta në një deklaratë për media ka folur për rrezimin e dekretit të Butrintit nga mazhoranca. Ai e ka quajtur një sjellje arrogante,...

“PD përçmon me neveri mashtrimin e të moshuarës”, Këlliçi për aferën e inceneratorëve: Edi Rama të japë menjëherë dorëheqjen

Partia Demokratike me përfaqësues deputetin, Belind Këlliçi ka reaguar për aferën e inceneratorëve pas denoncimit që bëri LSI. Këlliçu foli për mashtrimin që i është...

“Rasti i Sazanit është i përsëritur”, Kryemadhi: Me paratë e inceneratorëve të riparonin helikopterët që të shuajnë flakët

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur për flakët në ishullin e Sazanit si dhe për aferën e inceneratorëve. Ajo tha se zjarri vijon prej...

Lajmet e fundit