Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

ina zhupa

“Je një regjisore e humbur”, ministrja Margariti ironizon deputeten Ina Zhupa: Nuk e ke vizituar kurrë Butrintin

“Butrinti” është kthyer në një temë "të nxehtë" debati mes deputetes së Partisë Demokratike Ina Zhupa dhe ministres së Kulturës, Elva Margariti. Në seancën e...

Interpelanca e kërkuar nga Ina Zhupa, përgjigjet Çuçi: Komiteti i Helsinkit u hoq nga komisioni i azilit, i dërguam shkresë dhe nuk u përgjigj

Deputetja demokrate Ina Zhupa ka thirrur në seancën e sotme për interpelancë ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi, për ta pyetur se përse Komiteti Shqiptar...

Debati me Ina Zhupën, reagon ministrja Margariti: Se di me çfarë guximi do kthehesha në shtëpi, nëse ime bijë do më kishte parë

Ministrja Elva Margariti reagon për debatin që pati sot në Komisionin e Edukimit më kolegen demokrate Ina Zhupa. Ajo e quan të gjithën "një...

“Butrinti me koncension me marrëveshje sekrete”, Ina Zhupa ngre dyshimet për menaxherët realë të parkut arkeologjik

Partia Demokratike, me anë të deputetes Ina Zhupa ka akuzuar qeverinë që po mbanë të fshehtë marrëveshjen e nënshkruan me fondacionin që do të...

VIDEO/ Plas në Komisionin e Edukimit, Ina Zhupa i heq mikrofonin ministres Margariti: Ti je fytyra e turpit, je anti-njeriu dhe anti-femra

Një debat i ashpër është zhvilluar ditën e sotme në Komisionin e Edukimit, ku deputetja demokrate është përplasur me ministren e Kulturës Elva Margariti. Ministrja...

Debatet në Komision/ Koçi përplaset me Zhupën për pyetje “diskriminuese”, Endri Fuga shpjegon Agjencinë për Informimin: Është model gjerman, me buxhet modest (DISKUTIMET)

Zëdhënësi i qeverisë, njëkohësisht kreu i Agjencisë për Mediat dhe Informimin, Endri Fuga ka qenë sot i ftuar për të diskutuar lidhur me rolin...

Ina Zhupa kundër Bardhit dhe Alibeajt, kërkon që Berisha të mos përjashtohet nga mbledhja e Grupit Parlamentar

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka thënë ditën e sotme se asnjë deputet demokratë nuk duhet të përjashtohet nga mbledhja e Grupit Parlamentar,...

“Jemi PD-ja e 622,187 votave”, deputetja e PD me propozim për bashkimin: Të mblidhen 52 deputetët, të flasim sy më sy te Kryesia e...

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa propozon mbajtjen e një takimi mes 52 deputetëve të kësaj force politike, si një nismë që do të...

PD padit në SPAK Ëngjëll Agaçin për inceneratorët

Partia Demokratike ka paditur në SPAK Sekretarin e Përgjithshëm të kryeministrisë, Ëngjëll Agaçin, në lidhje me aferën e inceneratorëve. Në një deklaratë nga selia...

“Keni një ish-ministër në burg”, deklarata e Zhupës bën Ramën të “nxehet”: Ju do bëni karrierë në PD! Je tipike për Lulin, kryetarin tënd...

Kryeminstri Rama është përplasur me deputeten Ina Zhupa në Komisionin Hetimor për inceneratorët, pasi kjo e fundit ka lexuar një njoftim të SPAK. Rama ka...


Lajmet e fundit