Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

ina zhupa

“Gafa e radhës”, deputetja e PD publikon videon: Begaj ecën ndërkohë që banda luan himnin e Italisë

Një tjetër gafë e presidentit Bajram Begaj gjatë takimit me presidentin italian Sergio Mattarella, ka shkaktuar reagime. Deputetja e PD, Ina Zhupa ka publikuar një...

“U zgjodh nga mazhoranca, por mos e paragjykojmë”, Zhupa: Bajram Begaj do të jetë presidenti që do dekretojë fitoren e PD-së!

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, jashtë ambienteve të Kuvendit pas betimit të Presidentit të ri të vendit, Bajram Begaj, u shpreh se ndonëse...

“Përse s’i publikoni dëgjesat”, përplasje te “Ekonomia” për Butrintin, Shalsi zbulon debatin brenda Kuvendit: Ishin dy tipa…

Me debate është zhvilluar mbledhja në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave që po shqyrtojnë dekretin e presidentit Ilir Meta lidhur me  ligjin për administrimin...

22-vjeçari humbi jetën në kalçeto, Ina Zhupa dedikim prekës: Nuk dua ta besoj, lotët nuk do thahen kurrë për ty

Deputetja e PD-së në Sarandë, Ina Zhupa ka reaguar për ndarjen nga jeta të 22-vjeçarit Armando Kazma, pasi u godit nga mbulesa e kalçetos. Zhupa...

Meta s’dekretoi privatizimin e Butrintit, reagon Ina Zhupa: Qëndroi edhe një herë si garant i kushtetutës, të hapet mundësia e një diskutimi të gjerë

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për privatizimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Në lidhje me këtë ka reaguar edhe deputetja e PD,...

“Do kalojë në kolaps”, deputetja Zhupa tregon pse “nuk duhet të miratohet harta e re gjyqësore”

Deputetja demokrate Ina Zhupa thotë se harta e re gjyqësore nuk duhet të miratohet pasi sipas saj rrezikon të çojë në kolaps gjyqësorin. Në një...

Interpelancë për Butrintin në Kuvend, Zhupa: Do ndërtoni resort. Margariti: S’do ketë asnjë ndërtim, parku i mbetet shtetit

Deputetja e PD Ina Zhupa po zhvillon një interpelancë në Kuvend me ministren e Kulturës, Elva Margariti në lidhje me projektin e Butrintit. Zhupa u...

Sot seanca plenare, Zhupa kërkon interpelancë me Margaritin, në Kuvend votohen dhe emrat e deputetëve për Komisionin e Reformës Zgjedhore dhe Territoriale

Ditën e sotme Kuvendi do të zhvillojë seancën parlamentare të radhës. Kuvendi do të startojë në orën 10:00. Deputetja e PD, Ina Zhupa ka kërkuar...

Reforma Territoriale/ Ina Zhupa kundër PD: Dështim i paralajmëruar, kanë lënë pa përfaqësim qarqet e jugut

Anëtarja e Kryesisë së PD dhe njëherazi deputetja, Ina Zhupa ka dalë kundër listës së deputetëve të propozuar nga Enkelejd Alibeaj, për të përfaqësuar...

Ina Zhupa për zjarrin në Sazan: Bie aty ku fshihet një krim ose për të hapur toka të reja për investime

Deputetja demokrate, Ina Zhupa, ka folur në seancën e sotme plenare për situatën në ishullin e Sazanit, i cili prej tre ditësh ndodhet në flakë....

Lajmet e fundit