Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

imt

Objekti pa leje në Llixha fundos dy inspektorët e IMT në Elbasan, arrestohen dhe 6 punëtorë, në kërkim pronari

Janë vënë në prangat e policisë, dy inspektorë të Inspektoratit Vendor të Mbrojtjes së Territorit në bashkinë Elbasan si dhe 6 shtetas që ndërtonin...

Policia njoftim zyrtar për operacionin në Elbasan: U arrestuan dy zyrtarët e lartë të IMT-së, lejuan ndërtimin pa leje (EMRI)

Policia e Elbasanit ka dhënë iformacion zyrtar në lidhje me operacionin që zhvillua dje ku ra në pranga ish-kryeinspektorin e IMT-së në Elbasan dhe...

Aksioni i befasishëm i Policisë në Elbasan, arrestohen dy zyrtarët e lartë të IMT-së, ja për çfarë akuzohen

Policia e Elbasanit ka arrestuar mbrëmjen e sotme ish-kryeinspektorin e IMT-së në Elbasan dhe një inspektor. Dy zyrtarët e mësipërm akuzohen për "shpërdorim detyre"....

“Shpërdorim detyre”, arrestohet ish-kryeinspektori i IMT në Dibër (EMRI)

Ermal Xhaka ish-kryeinspektor i Inspektoratit Vendor të Mbrojtjes së Territorit në bashkinë Dibër, ka rënë në prangat e policisë. Arrestimi i tij u bë në...

“Nuk po veprojnë për objektin pa leje”, bien poshtë akuzat e prokurorit Hajdarmataj: IMT vendosi 60 milionë lekë gjobë dhe kërkoi prishjen

Janë zbardhur dokumentet dokumentet që rrëzojnë akuzat e ngritura nga prokurori tropojan Besim Hajdarmataj, i njohur për “përplasjet” e tij të shpeshta me maxhorancën,...

Ishte shpallur në kërkim nga Policia, arrestohet inspektori i IMT-së në Sarandë, ja akuza që rëndon mbi të

Punojësi i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit pranë bashkisë Himarë është ndaluar nga policia pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë i kishte caktuar masën...

Lejuan ndërtimet pa leje në Dibër, nën hetim kryeinspektori i IMT-së dhe 3 inspektorë (EMRAT)

Kryeinspektori i IMT dhe tre insektorë janë proceduar penalisht, pasi kanë lejuar ndërtimin pa leje në Dibër. Është proceduar Ermal Xhaka, 37-vjeç me detyrë Kryeinspektor...

Shkarkohet nga detyra drejtori i IMT Ardian Halili, akuzon Bashkinë se i ka ndërprerë kontratën (Kush komandohet)

Ardian Halili, drejtori i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit në Durrës, është shkarkuar nga detyra.Mësohet se Halili është shkarkuar nga detyra dhe për këtë...

Xhamia simbol e Tiranës mbulohet me llamarina, Shoqata Tirana: Një armiqësi e padukshme po godet objektet e qendrës historike

Shoqata Tirana reagon pas mbulimit me panele metalike të Xhamisë së Et'hem Beut në qendër të kryeqytetit, duke akuzuar se ky veprim, si dhe...

IMT aksion në Vlorë, prishen 7 garazhe dhe 4 njësi shërbimi

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë e Vlorës ka vijuar me aksionin për lirimin e hapësirave publike. Mësohet se IMT...

Lajmet e fundit