Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

import

Çmimet e larta ushtrojnë presion mbi konsumin e karburantit, importet ulen me 16% në mars, rriten për 3 mujorin

Çmimet e larta të karburanteve po ushtrojnë presion tek konsumi, ndonëse të dhënat historike tregojnë se shitja me pakicë e gazoilëve në vendin tonë...

Kosova NDALON eksportin e produkteve bazë; Po me Shqipërinë?

Qeveria e Kosovës ditën e sotme gjatë mbledhjes së kabinetit qeveritar ka mirtuar propozim-vendimin për ndalimin e përkohshëm të eksporteve të produkteve të para. Sipas...

Të mbyllur në shtëpi, por shqiptarët nuk hoqën dorë nga kafeja, importet shënojnë REKORD historik në prill

Në gjysmën e parë të marsit dhe në prill, shqiptarët, ashtu si gjithë shtetasit e vendeve të e tjera u përballën me një situatë...

Nuk ndalen importet nga Kolumbia, banania zëvendësohet nga paletat e drurit e qymyrit

Autoritetet malteze kanë kapur katër herë gjatë këtij viti, kontenierë që vinin nga Amerika e Jugut dhe kishin si destinacion Portin e Durrësit....

Shtyhet afati i importit të makinave të përdorura në Shqipëri

Shtyhet afati i hyrjes në fuqi të vendimit të Këshillit të Ministrave për kufizimin e importit të mjeteve të përdorura me moshë mbi 10...

Importi i makinave të përdorura, ja kushtet që duhet të plotësoni

Një vendim i Këshillit të Ministrave i  miratuar në fund të tetorit të vitit të shkuar përcaktonte kufizimet për importin e mjeteve të përdorura...

Ndalohet importi i makinave të vjetra, Rama publikon VIDEOINFORMACIONIN: Nga nëntori…

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e videoinformacionit rreth vendimit që ndalon importin e makinave me mbi 10 vite...

Rusia zgjat ndalimin e importit të ushqimeve, përfshihet dhe Shqipëria, ja arsyeja

Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të zgjasë me 18 muaj të tjerë ndalimin e importeve të ushqimeve nga shtetet Perëndimore. ...

Lajmet e fundit