Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

Ilva Tare

Pasi i tha “Lamtumirë” Shqipërisë, Ilva Tare na prezanton me jetën e re në Washington (Foto)

Prej disa javësh tashmë Ilva Tare nuk është më prezente në ekranin shqiptar. Gazetarja së bashkue me familjen u zhvendosën në Ëashington për të filluar...

U largua nga ekrani pas 25 vitesh, Ilva Tare “bëhet e gjallë”, merr pjesë në Samitin e rëndësishëm të demokratëve në SHBA

Gazetarja Ilva Tare është "bërë e gjallë" pas zhvendosjes përfundimisht në Amerikë. Në një postim në Twitter ajo bëri me dije se do të marrë...

Alketa Vejsiu krah Yuri Kim: E nderuar për t’u takuar me Ambasadoren, faleminderit për gjithçka

Ambasadorja Yuri Kim, moderatorja Alketa Vejsiu, gazetarja  Ilva Tare dhe shumë personazhe të tjerë të medias kanë qenë të pranishëm sot në një festë...

Zbulohet darka e Philip Reeker me Yuri Kim, të pranishëm gazetarë të njohur dhe personalitete nga PD e PS

Ndihmës Sekretari Amerikan për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Philip T. Reeker, ka mbërritur sot në Tiranë ku ka zhvilluar disa takime të nivelit të...

Si është të jesh gruaja e kryeministrit? Linda Rama: Refuzova stafin e shërbimit në shtëpi, nuk kam roje sigurie. Kur iki jashtë me Edin,...

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama është sot në një intervistë me gazetaren Ilva Tare, në intervistën e saj të fundit, pasi njoftoi...

“Do të më marrë malli për emisionin e saj”, ambasadorja Kim i jep “lamtumirën” gazetares: Intervistën e parë e thash tek Ilva Tare për...

Gazetarja e njohur Ilva Tare, ka njoftuar dje se pas 25 vitesh në ekran, do të tërhiqet nga puna në televizion, për t’iu përkushtuar...

“Lamtumira” e Ilva Tares, kolegët e vlerësojnë: E mira çmohet më shumë kur mungon! I jemi borxhli si shikues

Gazetarja e njohur Ilva Tare, ka njoftuar dje se pas 25 vitesh në ekran, do të tërhiqet nga puna në televizion, për t’iu përkushtuar...

Pas 25 vitesh në ekran, Ilva Tare e emocionuar i “jep fund” me televizionin: Faleminderit me zemër! Tani është momenti për t’i kushtuar më...

Gazetarja e njohur Ilva Tare ka njoftuar se pas 25 vitesh në ekran, do të tërhiqet nga puna në television, për t’iu përkushtuar më...

Çështja e detit me Greqinë, ministrja Xhaçka tregon si po përgatitet Shqipëria për Hagën

“Mosmarrëveshjet e lindura mes Shqipërisë dhe Greqisë për delimitimin e hapësirës detare do t’i zgjidhim në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës,” – kështu u shpreh...

Xhaçka optimiste: Bisedimet me BE mund të hapen brenda qershorit, RMV dhe Shqipëria nuk do të ndahen

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, znj. Olta Xhaçka tha në studion e Ilva Now se procesi i integrimit në Bashkimin Europian ka...

Lajmet e fundit