Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

ilirjan celibashi

Armando Subashi dhe dy kryebashkiakë të PS, rrezikojnë gjoba për “keqpërdorim të fondeve publike” në fushatë

Komisioneri Ilirian Celibashi, vendosi të premten që t’i propozojë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve ndëshkime administrative për 3 kryetarë bashkie të Partisë Socialiste, për...

Shkelje për qëllime elektorale, KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve socialistë

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka kërkuar gjobitjen e tre kryebashkiakëve socialistë për shkak se kanë kryer shkelje të Kodit Zgjedhor. Bëhet fjalë për kryetarin e...

Kolegji Zgjedhor detyron Celibashin të regjistrojë Partinë “Lëvizja Bashkë” për zgjedhjet e 14 Majit

Kolegji Zgjedhor ka vendosur pasditen e kësaj të marte të regjistrojnë Partinë "Lëvizja Bashkë" për zgjedhjet lokale të 14 Majit. Padia e depozituar nga...

Celibashi për zgjedhjet lokale: Kandidatët të jenë me integritet dhe të pastër ligjërisht

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka mbajtur fjalën në mbledhjen me temë “Mbrojtja e integritetit zgjedhor në Shqipëri”. Ai ka folur për disa probleme që...

Nuk regjistroi Partinë Demokratike në zgjedhje, Celibashi: Jam katërcipërisht i bindur për vendimin e marrë, e paralajmërova një muaj më parë

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, është shprehur se vendimi për mos regjistrimin e Partisë Demokratike ishte paralajmëruar një muaj më parë. Sipas Celibashit vendimi përfundimtar...

Ndoka zbulon si do të quhet koalicioni me Berishën: Nuk jemi në kushte normale

Kryetari i Partisë Demokristiane të Shqipërisë Nard Ndoka, bëri me dije se partitë opozitare janë ende në diskutim lidhur me koalicionin. Ai tha se me...

Celibashi sqaron dyshimet: Ka vetëm një PD dhe në fletën e votimit do jetë emri i Lulzim Bashës!

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka sqaruar mbrëmjen e sotme se emri i vetëm që do të shënohet në fletën e votimit, krah...

PD nuk humb kohë, ankimon vendimin e Celibashit: Është në kundërshtim me ligjin, na regjistroni në zgjedhje (DOKUMENTI)

Partia Demokratike, me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn, ka ankimuar në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve vendimin e sotëm të komisionerit Ilirjan Celibashi. Ky i...

Vendimi i Celibashit për PD-në, flet Meta: Opozita do të triumfojë më 14 maj, mbështesim kandidatët e Primareve

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka thënë se nuk ka interes që të komentojë vendimin e KQZ për mosregjistrimin e Partisë Demokratike...

Enkelejd Alibeaj: Celibashi i KQZ-së po u shërben kundërshtarëve tanë, vendosi të na përjashtojë nga zgjedhjet! Ne do vazhdojmë rrugën ligjore

Kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj ka sulmuar komisionerin Ilirjan Celibashi për vendimin e marrë këtë pasdite, për të mos regjistruar këtë forcë...

Lajmet e fundit