Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

ilir meta

Meta për Reformën në Drejtësi: 20 votat e LSI prej disa javësh, ta votojmë që tani

Komiteti Drejtues Kombëtar i LSI, flet kreu Ilir Meta.- Meta tha se 20 votat e LSI për miratimin e Reformës në Drejtësi janë prej disa...

Meta takohet me Kryetarin e Gjykatës Kushtetuese të Austrisë, Holzinger

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta priti sot Kryetarin e Gjykatës Kushtetuese të Austrisë Gerhart Holzinger i shoqëruar prej Ambasadorit të Austrisë në...

Kulla: Ilir Meta nuk do jetë President por Kryeministër i ardhshëm (Video)

I ftuar në emisionin “Komiteti”, analisti Ilir Kulla është pyetur nëse mendon se kreu i Kuvendit, ilir Meta, do të jetë Presidenti i ardhshëm...

Meta-Bingxuan: Shqipëria dhe Kina kanë marrëdhënie të shëndoshë, të rritet bashkëpunimi ekonomik

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot në takim Nënkryetarin e Asamblesë Popullore të Kinës Ji Bingxuan. Pasi i uroi mirëseardhjen në Tiranë Ji...

Koalicion PS-LSI në 2017-ën? Ja përgjigja surprizë e Ramës

Kryeministri Edi Rama është pyetur gjatë një interviste për televizionin “Top Channel” nëse është i gati për të vijuar koalicionin me Lëvizjen Socialiste për...

Rama takon Metën te “Vila 30”, e shoqëron Ruçi dhe Tahiri

Kreu i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i qeverisë  Edi Rama janë duke zhvilluar një takim te “Vila 30” ashtu sikurse çdo të premte....

Ditë e rëndësishme për Parlamentin, Meta uron Bregun e dy deputetë të tjerë. I bashkohet ministrja Harito: I çova dhe mesazh

“Kjo është një ditë e rëndësishme për Parlamentin”, kështu u shpreh kreu i Kuvendit Ilir Meta fill pas përfundimit të fjalës së demokrates Majlinda...

Lajmet e fundit