Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

ilir meta

Koalicioni Berisha-Meta, avokati: KQZ nuk do e pranojë, sigla dhe emri janë të PD, nuk mund të përdoren

Avokati i njohur Jordan Daci thotë se koalicioni i Berishës dhe Metës, i zyrtarizuar mbrëmjen e djeshme, nuk mund të regjistrohet nga ana e...

Bardhi thirrje Belind Këlliçit: Nuk ke nevojë të strehohesh në partinë e Ilir Metës, ke PD! Merr dhe Berishën në fushatë

Deputeti Gazment Bardhi i ka bërë thirrje Belind Këlliçit që të garojë nën siglën e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 14 Majit, pasi nuk...

Meta takon kandidatët e Tiranës: Fitorja do jetë historike më 14 Maj! Këshillat bashkiakë, parlamentet e vërteta ku do flasin qytetarët

Kreu i Partisë së Lirisë është takuar mbrëmjen e kësaj të enjte me kandidatët për këshillin bashkiak të Tiranës. Ilir Meta është shprehur se...

Një ditë pas zyrtarizimit të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Ilir Meta bën lëvizjen e radhës

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka lajmëruar lëvizjen e radhës. Mësohet se kru i PL do të mbajë dy mbledhje të rëndëisishme...

Në koalicion me Metën, Flamur Noka: Sot bëmë histori! Dhamë shpresë

Partia e Lirisë ka depozituar sot në KQZ kërkesën për të formuar koalicion me tre parti, ndër to edhe Partinë Demokratike. Partia e Metës duket...

Shkrimi i “EU Reporter”, Balla: Berisha dhe Meta në borderotë e Kremlinit, aksionerë në kompanitë e oligarkëve të Putinit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar për dokumentet  e  publikuara nga media “EU Reporter”, të cilat thonë se deputetja...

Berisha e konfirmon: Opozita finalizon në orët që vijnë koalicionin e fuqishëm, i japim Ramës goditjen fatale

Ish-kryeministri Sali Berisha ka konfirmuar koalicionin me Partinë e Lirisë për zgjedhjet vendore të 14 Majit. Në një konferencë për mediat Berisha tha se në...

Meta dhe Berisha “kopsisin” pjesëmarrjen në zgjedhje , ish-kryeministri fut kandidatët për këshilla bashkiakë në koalicion me PL me tre parti të tjera

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, kanë rënë dakort që të kenë lista të përbashkëta për anëtarë të këshillave...

Vendimi i Celibashit për PD-në, flet Meta: Opozita do të triumfojë më 14 maj, mbështesim kandidatët e Primareve

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka thënë se nuk ka interes që të komentojë vendimin e KQZ për mosregjistrimin e Partisë Demokratike...

VIDEO/ “Po shkrihet bora, dimri po shkon”, me vargjet e Nder Mjedës, Meta uron Ditën e Verës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka uruar Ditën e Verës në një mënyrë më origjinale. Ai ka postuar një video, ku dëgjohet duke...

Lajmet e fundit