Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

ilir meta spak

Meta apo Metaj? SPAK pyet Gjendjen Civile për gjeneralitetet e ish-presidentit! A do bëhen “nul” dekretet e firmosura prej tij?

Përveç Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, SPAK ka kërkuar informacion për ish-presidentin Ilir Meta edhe nga Gjendja Civile. Përmes një shkrese dërguar Drejtorisë së Përgjithshme të...

SPAK po heton Ilir Metën, i kërkon KQZ-së formularin e vetëdeklarimit

Struktura e Posaçme Kundër Korupsionit dhe Krimit të Organizuar raportohet se po heton ish-presidentin Ilir Meta. SPAK ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve formularin...

Pse kjo sjellje e METËS? Habit Balla: Po afrohet krijimi i SPAK-ut, PO TREMBEN ata që kanë hall

Deputeti Taluant Balla thotë se sjellja e presidentit Ilir Meta me mosdekretimin e ministrave duke çuar në një krizë të thellë institucionale Kryeministri–Presidencë, vjen...

Lajmet e fundit