Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

ilir emta

Me lule dhe ballokume, Meta e kalon Ditën e Verës me të rinjtë në Tiranë: Ditë me energji pozitive

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zgjedhur që Ditën e Verës, ta kalojë me të rinjtë dhe gratë e njësisë nr 10...

A iu bëri presion Yuri Kim për koalicionin me Berishën? Ja si përgjigjet Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u pyet në konferencë me gazetarët në lidhje me takimin e djeshëm me ambasadoren e SHBA  Yuri...

“Të shpallet sa më parë data e zgjedhjeve vendore”, Meta i emocionuar: U çmalla me Isa Boletinin kur u futa në zyrën e Begajt

Kreu i partisë së Lirisë, Ilir Meta, në një komunikim për mediet tha se takimi me presidentin Bajram Begaj ishte pozitiv dhe se diskutuan...

Si rrallë herë, Meta i njeh cilësitë e mira Ramës: Është shumë ambicioz për të bërë një punë dhe shumë i përkushtuar

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, përveç akuzave sot ka bërë disa deklarata ndryshe për kryeministrin Edi Rama, duke i njohur dhe pranuar...

“Rama është kryehakeruesi”, Meta thirrje: Prokuroria të bëjë një hetim të thelluar për sulmin ndaj sistemeve të të dhënave  

Kreu i zgjedhur i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka folur sot në një konferencë për shtyp, në lidhje me hakerimin e bërë ndaj...

Meta dënon sulmin kibernetik të Iranit: Reagimi i qeverisë shqiptare korrekt, por shumë i vonuar

Ish-presidenti i vendit Ilir Meta ka dënuar sulmin kibernetik ndaj shërbimeve qeveritare shqiptare nga Republika Islamike e Iranit. Kreu i Partisë së Lirisë thotë se...

SPAK nis hetimet, REAGON Meta: Shtatori po vjen, drejtësia e popullit nuk do të ndalet!

Pas lajmit për hetimin e Ilir Metës nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka ardhur dhe reagimi i vetë ish-presidentit. Përmes...

Vrasjet në vend, reagon Meta: Policia e specializuar për mbledhje gëzhojash, e mpirë për shkak të lidhjes së krimit me politikën

Kryetari i zgjedhur i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim pasditen e sotme me strukturat në Elbasan. Ish-presidenti u ndal tek ngjarjet...

Meta përshëndet votimin e propozimit francez: I çel rrugën e negociatave Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut drejt BE-së

Presidenti i vendit Ilir Meta ka përshëndetur miratimin e propozimit francez nga Kuvendi i Maqedonisë së Veriut. Kreu i Shtetit shkruan se votimi i...

Ndarja nga jeta e Bujar Nishanit, Meta: Do të kujtohet si një udhëheqës me integritet dhe vizion

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për për ndarjen nga jeta të ish-presidentit Bujar Nishani. Kreu i Shtetit i shpreh ngushëllimet familjes për humbjen e...

Lajmet e fundit