Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Mër
33 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

Ilir Alimehmeti

Epidemiologu Alimehmeti jep lajmin e mirë: Shenjat klinike të variantit “Delta” janë më të buta, por zgjidhja më e mirë është vaksinimi

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për ditën e sotme për variantin “Delta” të koronavirusit, duke dhënë edhe një lajm të mirë. Sipas tij, studimet kanë...

“Dua të dal në 4 të mëngjesit sepse kam qejf”, mjeku sqaron përse duhet hequr ora policore: Të pish birrë është kënaqësi, por të...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti e quan të paarsyeshëm kufizimin e orarit të lëvizjes midis orës 12 të natës deri në 6 të mëngjesit, pasi është...

Rakacolli e shqetësuar për rritjen e rasteve të reja, Alimehmeti tregon pse Delta na infekton më shpejt se variantet e tjera

Tema kryesore në vend është varianti i ri i Covid, Delta, i cili erdhi nga Britania dhe në Indi mori një zhvillim më agresiv...

Epidemiologu Alimehmeti këshillon: Mos i vaksinoni fëmijët, rreziku për personat nën 18 vjeç është shumë i ulët

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur ditën e sotme për procesin e vaksinimit, ku është ndalur te vaksinimi i fëmijëve.Sipas tij, fëmijët nuk duhen vaksinuar,...

Mjeku Alimehmeti: Rastësi nëse Covid Delta s’ka hyrë në Shqipëri! Simptomat janë të ngjashme me…

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka folur sot i ftuar në emisionin “Kjo javë” për covid-19, dhe specifikisht për variantin Delta. Ai tha se...

“Këta persona duhet të vaksinohen me patjetër”,epidemiologu: Ata që e kanë kaluar Covid-19 nuk janë të rrezikuar nga varianti Delta

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka thënë se rreziku për personat të cilët e kanë kaluar Covid-19 për t’u infektuar me variantin “Delta” është shumë i...

“Zhurma” për virusin Delta, epidemiologu jep lajmin e MIRË: Kush e kaluar Covid-19 ose është vaksinuar, ka krijuar imunitet ndaj varianteve të reja

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti, thotë se të gjithë personat që e kanë kaluar covid-19 ose janë vaksinuar, kanë krijuar imunitet. Ai publikon studimin e...

Epidemiologu Alimehmeti jep lajmin që të gjithë e prisnin: Nëse je infektuar me Covid “rri i qetë”, imunitetin natyror e kemi disa vite (STUDIMI)

Lajme të mira mbi aftësinë mbrojtëse pas infektimit natyror me koronavirus, në këto ditë paniku ku varianti Delta ka shqetësuar së tepërmi qytetarët. Epidemiologu...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti tregon shenjat që identifikojnë variantin “Delta”: Nuk ka vend për panik

Epidemiologu Ilir Alimehmeti në një intervistë për Euroneës Albania ka folur për variantin “Delta” të koronavirusit.Ai tha se ky variant është 40% më i...

Epidemiologu Alimehmeti flet për studimet e fundit: Kush e ka kaluar COVID-in nuk ka nevojë për t’u vaksinuar

Studimet e fundit në Izrael dhe SHBA kanë treguar se personat që e kanë kaluar koronavirusin janë të mbrojtur dhe nuk kanë nevojë të...

Lajmet e fundit