Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
18 °
Die
17 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

ild

ILD kërkon vërejtje publike për zv.kryetarin e Gjykatës së Vlorës, u përplas me kancelaren dhe bllokoi procesin

Inspektori i Lartë i Drejtësisë (ILD) ka kërkuar që të nisë hetim disiplinor për Bevis Shehajn, zv.kryetari i gjykatës administrative në Vlorë. Bëhet me dije...

I uli 2 vite burg të dënuarit përjetë Arben Grori, ILD kërkon shkarkimin e gjyqtarit Taulant Tafa

Këshilli i Lartë Gjyqësorë dëgjoi të enjten konkluzionet përfundimtare të palëve në çështjen që Inspektorati i Lartë i Drejtësisë ka ngritur kundër gjyqtarit të...

ILD kërkon shkarkimin e gjyqtarit në Elbasan, i uli dënimin me 720 ditë vrasësit të Naim Zymberit

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë ka nisur sot hetimin disiplinor ndaj gjyqtarit të Elbasanit, Taulant Tafa, duke kërkuar shkarkimin e tij për shkelje në...

ILD pranon kërkesën e Partisë Demokratike, nisin hetimet për vendimin e marrë nga Gjykata për certifikimin e Kuvendit të 11 Dhjetorit

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë ka pranuar ankesën e Partisë Demokratike në lidhje me vendimin e marrë ditën e sotme nga Gjykata për certifikimin...

Dy vite nga ngritja e ILD, bilanci: Mbi 4 mijë ankesa, 22 procedime, 8 shkarkime dhe 41 hetime disiplinore

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka bëre publik bilancin në dy vjetorin e ngritjes së këtij institucioni. Sipas këtij raporti të ILD-së, janë regjistruar 22...

Zvarritje çështjesh dhe mosverifikim kallëzimesh, KLP shkarkon prokuroren Belina Zenelin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ditën e sotme ka marrë vendimin për shkarkimin e prokurores së Dibrës Belina Zenelit pas kërkesës së bërë nga...

Zvarriti gjyqet, ILD kërkon shkarkimin e prokurores së Dibrës Belina Zeneli

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë (ILD) ka përfunduar hetimin disiplinor për prokuroren në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, Belina Zeneli. ILD...

Paradë mode në korridoret dhe zyrën e Gjykatës, ILD pranon kërkesën e Enkeleda Kapedani, e pezullon nga detyra por do i japë pagë minimale...

Inspektori i Lartë i Drejtësisë (ILD) ka pranuar kërkesën e gjyqtares së Elbasanit Enkeleda Kapedani për arritjen e një marrëveshjeje, ku pranonte shkeljen disiplinore...

“2000 euro për dënimin minimal”, KLGJ i ul rrogën gjyqtares së Elbasanit

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur uljen e pagës në masën 20% për një periudhë prej 6 mujore për gjyqtaren e Elbasanit Pajtime Fetahu. Në...

ILD nis hetim disiplinor për 3 anëtarë të KLP-së (EMRAT)

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë ka nisur hetimin disiplinor për 3 anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP). Bëhet fjalë për nënkryetarin e Këshillit...


Lajmet e fundit