Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

ilace

Rritja e sëmundjeve të rralla dhe diabetit shtojnë shpenzimet për rimbursim të barnave

Fondi i dhënë për rimbursimin e barnave pësoi rënie më 5 për qind në vitin 2019, por Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm Shëndetësor pohoi...

E rëndë në Sarandë, 12-vjeçari ukrainas konsumon një dozë të madhe ilaçesh, niset me urgjencë drejt Traumës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Sarandë, ku një 12-vjeçar ka pirë një dozë të madhe ilaçesh. Bëhet me dije se...

Konsumoi të gjitha ilaçet e kurës, 24 vjeçari niset me helikopter drejt Tiranës, familjarët e gjetën pa ndjenja (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër, ku një 24 vjeçar ka konsumuar të gjitha ilaçet që përdorte për kurim. Një 24 vjeçar është...

SHBA shpreson të prodhojë ilaçe antivirale kundër koronavirusit

Administrata Biden planifikon të investojë miliarda dollarë për prodhimin e barnave antivirale që do të lufrojnë koronavirusin, për t’i bërë ballë edhe viruseve të...

Mbi 2 mijë euro ilaçe kontrabandë, arrestohet 30-vjeçari në Kakavijë

Një 30 vjeçar ka rënë në prangat e policisë në pikën kufitare të Kakavijës, pasi është kapur me medikamente kontrabandë. Bëhet me dije se në...

Ilaçe dhe ushqime, mbërrijnë kamionët e parë me ndihma në Gaza, pas armëpushimt midis Izraelit e Palestinës

Kamionët e parë me ndihma humanitare kanë mbërritur në Gaza, pas armëpushimit midis Izraelit dhe militantëve të palestinës. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Megaoperacion i Europol që përfshiu edhe Shqipërinë, shkatërrohen 17 grupe kriminale, arrestohen 234 persona, konfiskohen 3.8 mln substanca DOPINGU dhe ilaçe të rreme (DETAJE)

Policia e Shtetit, pjesë e Operacionit "Viribus" të drejtuar dhe koordinuar nga Europol, konfiskohen 3.8 milionë substanca dopingu dhe ilaçe të rreme në mbarë...

Bllokohen një sasi ilaçes në Kakavijë, dyshimet e para

Një sasi ilacesh janë bllokuar në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës.   Sipas policisë  ilaçet ishin kontrabandë. Barnat janë gjetur në...

Ekspertët: Në Shqipëri ka barna të falsifikuara, por nuk raportohen

Barnat e falsifikuara përbëjnë një nga kërcënimet më serioze për shëndetin publik. Një në dhjetë ilaçe që qarkullojnë në vendet në zhvillim, është nën...

‘Drejtoreshë e Farmacisë në QSUT është emëruar një stomatologe’, Spahia: Çfarë sigurie mund të kenë ilaçet

Deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia ka vijuar me akuzat ndaj  ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila sipas tij ka abuzuar me skemën...

Lajmet e fundit