Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

ilace kontrabande

Ilaçe kontrabandë në vlerën 30 mijë euro, arrestohet mjeku në Tiranë, procedohet bashkëshortja e tij (EMRI)

Është vënë në prangat e policisë së Tiranës mjeku Kosta Dhima pasi tregtonte barna të kontrabanduara. Sipas njoftimit të bluve të kryeqytetit, është proceduar në...

Tentoi të fuste ilaçe kontrabandë në Shqipëri, si e pësoi italiani në Durrës

Një shtetas italian është proceduar penalisht nga Policia, pasi akuzohet se tentoi të kalonte një sasi medikamentesh mjekësore kontrabandë në portin e Durrësit. Gjatë kontrollit...

EMRAT/ Mjetin plot me ilaçe kontrabandë dhe pa pullë fiskale, arrestohen dy farmacistë në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona ditën e sotme, pasi u kapën me ilaçe kontrabandë dhe pa pullë fiskale brenda në mjet. Në...

Si ra në “grackë” Sokol Topçiu i “Farma Net Albania”, fitoi miliona euro tendera gjatë pandemisë, shiste kontrabandë ilaçe për Covid

Sokol Topçiu, pronar i kompanisë "Farma Net Albania", është arrestuar dje nga Policia si pjesë e një grupi pronarësh të farmacive që vepronin në...

Skandali me ilaçet kontrabandë, një tjetër biznesmen bie në pranga në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një tjetër shtetas në kuadër të vijimit të operacionit “Përftimi”. Mësohet se është vënë në pranga shtetasi me iniciale...

Shisnin ilaçe kontrabandë në kohën e Covid, Gjykata vendos masat për 6 farmacistët

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest me burg" për 6 farmacistët. Të arrestuarit dy ditë më parë, shisnin ilaçe kontrabandë gjatë periudhës së...

Bllokohen mallra dhe ilaçe kontrabandë në doganën e Morinës, arrestohet shoferi

Në Pikën e Kalimit kufitar të Morinës janë bllokuar një sasi mallrash dhe ilaçesh krontabandë. Në mjetin tip furgon në pronësi...

Tregtonin ilaçe kontrabandë për farmaci, arrestohen 2 persona (EMRAT)

Dy persona janë vënë në pranga pasi tregtonin ilaçe kontabandë për farmaci. Burime nga policia bëjnë me dije se janë sekuestruar...

Kapet shqiptari me 200 pako me medikamente kontrabandë

Një shtetas shqiptar është kapur me rreth 200 pako barna kontrabandë. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është...

Lajmet e fundit