Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

ikmt

Denoncimi: Ku është IKMT? Në Sarandë po mbushet deti me inerte (Video)

Ndërkohë që IKMT po zhvillon një operacion në të gjithë vijën bregdetare për shembjen e ndërtimeve pa leje, një denoncim vjen nga qyteti i...

Ndërtimet pa leje, IKMT me policinë zbarkojnë në Shëngjin, do të prishen 10 objekte

Aksioni i IKMT për shembjen e ndërtimeve pa leje ka nisur pasditen e sotme dhe në zonën turistike të Shëngjinit, në Lezhë. Aksioni i...

Prishja e ndërtimeve pa leje, Çuçi paralajmëron: Kemi një hartë të plotë, shembja e tyre është vetëm çështje ditësh

Inspektoriati Kombëtar i Mbrotjes së Territorit dhe Policia e Shtetit prej disa ditësh vijojnë me prishjen e ndërtimeve pa leje në vijën bregdetare. Me anë...

Vijon shembja e objekteve të paligjshme në Velipojë dhe Ksamil, IKMT publikon bilancin e deritanishëm të ndërtesave që janë prishur

Prej ditës së hënë Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur operacionin për prishjen e ndërtesave pa lejë në vijën bregdetare.  Operacioni ka nisur...

Qeveria “shënjestron” gjyqtarin Elidon Papazisi: Po jep vendime për të mbrojtur ndërtimet pa leje, KLGJ të marrë menjëherë masa (LETRA)

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi u është drejtuar me një letër-kërkesë Inspektorit të Lartë të Drejtësisë (ILD), Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ) dhe dijeni...

Operacioni për pastrimin e vijës bregdetare shqiptare, IKMT vazhdon prishjet në Velipojë dhe Ksamil

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, prej ditës së djeshme ka nisur një operacion për të pastruar gjithë vijën bregdetare shqiptare, nga Velipoja në...

Rama publikon pamjet nga prishja e objekteve në Velipojë e Ksamil: Po çlirohet hapësira e zaptuar, shkelësit e ligjit do vihen para përgjegjësisë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë mbrëmje pamjet nga aksioni i sotëm i IKMT-së në bregdetin e Velipojës dhe Ksamilit. Krahas videos që ka...

IKMT në aksion, pas Ksamilit nis prishja e ndërtimeve pa leje edhe në Velipojë

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur ditën e sotme operacionin për pishjen e objekteve pa leje në zonën bregdetare të vendit. Pas Ksamilit...

IKMT nis prishjen e ndërtimeve pa leje në Ksamil, pronarët e objekteve debat me policinë, kërkojnë kohë për heqjen e materialeve

Sot ka nisur operacioni i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit për shembjen e ndërtimeve pa leje në bregdetin shqiptar. Bëhet me dije se IKMT ka...

Ademi tha se s’ka ndërtime pa leje, kreu i IKMT: Në Velipojë do shemben 15, në Ksamil janë identifikuar 30

Nis ditën e nesërme operacioni i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit për shembjen e ndërtimeve pa leje në bregdetin shqiptar. Ky operacion i paralajmëruar një...

Lajmet e fundit