Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

ikmt

U kallëzua penalisht nga IKMT, reagon Xhelal Mziu: U ndërtua për mbijetesë sa për të futur kokën

Bashkia Kamëz ka ndërmarrë të gjithë hapat ligjorë për parandalimin apo penalizmin e çdo ndërtimi pa leje. Kallëzimi penal ndaj Bashkisë Kamëz nuk...

Kallëzohet penalisht Xhelal Mziu, zbulohet shkelja që ka kryer

Kallëzohet në prokurori kryetari i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Kallëzimi penal ndaj tij është bërë bërë nga Inspektoriati i Kombëtar...

“Hakmerret” Rama, IKMT i shemb tendat biznesmenit Nikollaq Neranxi, çfarë ndodhi sot në Livadh (VIDEO)

Pavaresisht nga lufta qe na bejne institucionet shteterore, ne festen do ta bejme dhe jeni te mirepritur sipas lajmerimit bashkangjitur. 

15 kilogram eksploziv për shembjen e kontrolluar të objektit në Vlorë

Tjetër shembje me eksploziv në Vlorë. Sipas drejtoreshës së IKMT, Dallëndyshe Bicit, për shembjen e këtij objekti do të përdoren 15 kilogram lëndë eksplozive...

IKMT hedh në shesh ndërtimet pa leje në territorin e spitalit, pronarët akuza për zgjedhje selektive

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtes së Territorit po kryen sot një aksion për prishjen e disa ndërtesave brenda territorit të spitalit të Elbasanit. ...

Tahiri pas ndërhyrjes së IKMT-së në Univeristetin e Kamzës: Disa gjyqtarë do legalizonin objektet e paligjshme

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, ka folur pë mediat pas inspektimit në zonën e Universitetit Bujqësor të Tiranës në Kamëz ku po...

Prishja e ndërtesave në Himarë, reagon IKMT: Keqardhje për shpërdorimin e së vërtetës nga PBDNJ

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka reaguar pasditen e kësaj të premteje në lidhje me pretendimet e PBDNJ-së për ndërtimet në Himarë. ...


Lajmet e fundit