Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

ikmt

Pa leje dhe i ndërtuar në trotuar, IKMT prish “Kalin e Trojës” në Elbasan (VIDEO)

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) vijon aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje. Sot aksioni ka vijuar në Elbasan, siç duket në videon...

IKMT zbarkon në Radhimë, pritet të shemben dhjetëra objekte pa leje

Prej disa ditësh vijon prishja e ndërimeve pa leje në vijën bregdetare. Ditën e sotme Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka zbarkuar në...

Ndërhyrja e IKMT në shtëpinë e Doktor Polenkës, flet promarja: Po bënim ndërhyrje për sigurimin e tarracës, kërkon dëmshpërblim për ndërhyrjen

Shtëpia e Doktor Polenkës, një nga banesat që mbart historinë e Korçës dhe që simbolizon dinastinë e mjekësisë në këtë qytet, prej disa ditësh...

Policia e Shtetit dhe IKMT në shtëpinë e Doktor Polenkës, ja çfarë po ndodh

Shtëpia e Doktor Polenkës, një nga banesat që mbart historinë e Korçës dhe që simbolizon dinastinë e mjekësisë në këtë qytet, i është bërë...

Kandidati i Tom Doshit nuk arrin të bëhet kryetar i IKMT në Shkodër, ja kush emërohet në minutë të fundit

Kandidati 25-vjeçar i Tom Doshit pritej të merrte sot postin e kryetarit të IKMT në Shkodër, por diçka e tillë s’ka ndodhur. Arsyet pse Serdar...

S’ndalet aksioni i IKMT / Fadromat hedhin në tokë disa lokale në plazhin e Lukovës (VIDEO)

Aksioni i Inspektoriatit Kombëtar të Territorit ka vijuar sot në plazhin piktoresk të Lukovës. Mjetet e rënda të IKMT-së kanë hedhur në tokë disa lokale,...

Merrnin pa leje zhavorr në lumin Shushica, procedohet penalisht inspektori i IKMT-së dhe 2 administratorë firmash në Vlorë

Inspektori i IKMT, Arjan Hoxha është proceduar penalisht nga Policia e Vlorës për shpërdorim detyre, gjithashtu edhe dy administrator firmash pasi akuzohen se merrnin...

Iu shemb hoteli dhe vuri çadra për të mbrojtur materialet, kur shkon policia Bledi Dushku konfliktohet dhe përfundon në spital (NGJARJA)

Bledi Dushku është përfshirë në një përplasje me policinë e Lezhës, pas shembjes që i është bërë pak ditë më parë hotelit të tij....

“Nuk do tolerojmë askënd”, Çuçi: IKMT ka nisur me shembjen e ndërtimeve pa leje në Durrës

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi thotë se Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka nisur me shëmbjen e ndërtimeve pa leje në Durrës. Janë...

Emërimi i kreut të IKMT-së në Shkodër, PD denoncon: U zyrtarizua aleanca e masakrës zgjedhore Rama-Doshi

Partia Demokratike ka denoncuar ditën e sotme emërimin e drejtorit të ri të IKMT në Shkodër, i cili rezulton të ketë qenë kandidat i...

Lajmet e fundit