Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

IGJEUM

“Sot pasdite dhe nesër pritet RREZIK i madh…”, IGJEUM njofton qytetarët për qarqet më problematike nga zjarret

IGJEUM ka njoftuar qytetarët se sot pasdite dhe nesër pritet nivel i lartë rreziku në shumicën e qarqeve dhe nivel i moderuar rreziku në...

IGJEUM tregon qarqet më të rrezikuara nga zjarri dhe ditën kur fillojnë reshjet

IGJEUM bën me dije se qarqet më të rrezikuara deri më tani nga zjarret në vendin tonë janë Fieri, Vlora dhe Gjirokastra, ndërsa në...

Keni bërë plane për të shkuar në plazh? Moti ju favorizon, temperaturat pritet të arrijnë deri në 41 gradë celcius

Nëse keni bërë plane që këtë të diel të shkoni në plazh, atëherë vazhdoni pa problem, pasi moti do të jetë në favorin tuaj. Ditën...

Zjarret në Shqipëri, IGJEUM paralajmëron: 10 qarqe janë më të rrezikuara, temperaturat shkojnë në 41 °C

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka parashikuar zonat  me rrezikshmëri të lartë nga zjarret si pasojë e rritjes së temperaturave. Sipas njoftimit të...

Zjarret në pyje nga temperaturat e larta, IGJEUM: Nivel “I LARTË” rreziku në Fier, “I MODERUAR” në zona e tjera të vendit

Instituti i Gjeoshkencave thotë se sot pasdite, datë 21 korrik, dhe nesër pritet një nivel “i lartë” rreziku në Qarkun e Fierit për zjarret...

IGJEUM jep njoftim për Shqipërinë pas përmbytjeve shkatërrimtare në Europë: 5 ditët e ardhshme do të jenë me reshje dhe shkarkesa elektrike

Instituti i Gjeoshkencave Energjisë Ujit dhe Mjedisit njofton se gjatë 5 ditëve të ardhshme në Shqipëri parashikohet një mot me reshje dhe rrufe në...

‘Priten reshje shumë intensive’, IGJEUM paralajmëron: Ja QARQET që do të kenë përmbytje

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka lajmëruar se cilat do të jenë zonat që rrezikojnë përmbytjen për shkak të reshjeve të dendura...

Tërmeti i FORTË në Maqedoni u ndje dhe në Shqipëri, IGJEUM jep informacion (MAGNITUDA-EPIQENDRA)

Pasditen e sotme një tërmet i fortë goditi Maqedoninë e Veriut. Lëkundjet u ndjenë shumë dhe në vendin tonë dhe Kosovë....

IGJEUM ngre ALARMIN: BËNI KUJDES! 5 ditët në vijim priten reshje intensive që do të sjellin PËRMBYTJE

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) ka paralajmëruar reshje intensive shiu për 5 ditët e ardhshme në zonat veriore dhe veri-lindore të...

Parashikimi i motit, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme

Dita e sotme pritet të karakterizohet nga mot me reshje të dobëta në të gjithë territorin e vendit tonë. Sipas Institutit...

Lajmet e fundit