Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

icbm

Procedura: Ja si lëshohet raketa bërthamore nga SHBA, me urdhër të Presidentit

A është e vërtetë që presidenti amerikan ka në dorë një buton përmes të cilit mund të lëshojë një raketë bërthamore? Në fakt procedura është...

Koreja e Veriut mban paradën ushtarake, pa raketat ndërkontinentale

Koreja e Veriut ka organizuar një paradë të madhe ushtarake këtë të dielë, me rastin e 70-vjetorit të themelimit të shtetit, por pa përfshirë...

Ushtari koreanoverior shkrumbohet nga flakët e raketës ndërkontinentale

Një burrë në Korenë e Veriut është djegur aksidentalisht gjatë testit të një rakete balistike ndër kontinentale. Testi i raketës u krye...

SHBA dhe Koreja e Jugut po diskutojnë për ‘përgjigje ushtarake’ ndaj Koresë së Veriut

SHBA-të dhe Koreja e Jugut kanë njoftuar se po marrin parasysh përgjigjet ushtarake pas testit të fundit të një rakete ndërkontinentale nga Korenë e...

Lajmet e fundit