Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

ibrahim rugova

Dorë për dore me Ibrahim Rugovën, Rudina Hajdari publikon foton e veçantë për 15 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari në ditën e 15 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ka publikuar një foto tepër të veçantë. Ajo ka postuar...

Nga “Ibrahim Rugova”, segmeti i rrugës në Tiranë bëhet “Dëshmorët e 4 Shkurtit, Tabaku denoncon: Qyteti i qytetarëve dhe jo i nevojave elektorale

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka bërë një denonicim, ku thotë se është hequr emri “Ibrahim Rugava” rrugës në kryeqytet. Tabaku me anë të...

A vdiq Ibrahim Rugova si katolik? Gazetari italian pyet Osmanin pas takimit me Papën

Presidentja Vjosa Osmani u takua të hënën me Papa Françeskun në Vatikan dhe të martën në një intervistë për gazetën italiane, Corriere della Sera,...

Rama kujton Ibrahim Rugovën në 17 vjetorin e vdekjes (FOTO)

Sot shënohet 17-vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Kryeministri Edi Rama e ka kujtuar Rugovën përmes një fotoje ku shkruan: “I përjetshëm...

17 vjet nga vdekja e Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova

Sot shënohet 17-vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ka ndërruar jetë më 21 janar të vitit 2006 dhe është varrosur...

Rama veçon dy personalitetet e Kosovës: Sot, në këtë sallë mungon Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi!

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në mbledhjen e përbashkët të qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës, u shpreh se shqiptarët sot, 110...

“O bobo, doli emri bashkëpunëtorit”, Blendi Feviziu hap dosjen e ish-Sigurimit për presidentin Ibrahim Rugova (VIDEO)

Gazetari dhe moderatori i njohur Blendi Fevziu, dha pak ditë më parë lajmin se pranë Autoritetit të Dosjeve gjendej dosje për ish-presidentin e Kosovës...

Bajram Begaj homazhe nderimi në varrin e ish-presidentit Ibrahim Rugova në Prishtinë

Gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, presidenti Bajram Begaj ka kryer homazhe nderimi në varrin e ish-presidentit Ibrahim Rugova në Prishtinë. Kreu i shtetit shqiptar pritet...

Rama kujton Ibrahim Rugovën: Njeriu i madh i historisë së Kosovës

Kryeministri Edi Rama kujton 16 vjetorin e ndarjes nga jeta të presidentit të parë të Kosovës pas lufte, Ibrahim Rugova. Përmes një postimi në faqen...

Dita e parë si kryeministër e gjen Kurtin pranë varrit të Ibrahim Rugovës: Është presidenti historik i Kosovës

Kryeministri, Albin Kurti ditën e sotme ka bërë homazhe pranë varrit të presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Kurti e ka quajtur Rugovën si “president...

Lajmet e fundit