Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

ibrahim basha

SPAK kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë, Gjykata Speciale dërgon “në shtëpi” Adil Alikon, biznesmenin lazaratas që pagoi për të liruar dy djemtë

Gjykata Speciale nxjerr nga qelia dhe dërgon “në shtëpi” Adil Alikon, biznesmenin nga Lazarati që dyshohet se i dha para botuesit Henri Çili për...

Arrestimi i Henri Çilit, reagon zv.kryeministri: Ibrahim Basha dëshmor i atdheut, nuk të shesim ty. Gjaku yt s’bëhet dot pasuri

Reagon zv.kryeministri Erion Braçe pas arrestimit të Henri Çilit, botuesit dhe pronarit të UET. Braçe kujton Ibrahim Bashën, efektivin e vrarë...

Ekstradimi për vrasjen e Bashës, avokati i Hirajt: Atë ditë ishte në Tiranë, do provojmë pafajësinë

Avokati mbrojtës i Ruhan Hirajt, i ekstraduar ditën e sotme nga SHBA, si pjesë e grupit kriminal të Lazaratit të akuzuar për vrasjen e...

VRASJA e Ibrahim BASHËS, sillet nga SHBA-ja në Rinas pjesëtari i grupit KRIMINAL i dënuar me 18 vite burg (EMRI- DETAJE- VIDEO)

Deportohet nga SHBA-ja, një prej pjesëtarëve të grupit të strukturuar kriminal, ku pas sulmit me armë në qershor të vitit 2015 në Lazarat, mbeti...

I dënuari për vrasjen e Ibrahim BASHËS flet nga Drenova: Ne s’e kemi problem GJAKDERDHJEN, s’pranojmë KOMUNIZMIN! Policia u ka çarë kokat të burgosurve,...

Albion Aliko, një nga të dënuarit nga Krimet e Rënda me 20 vite burg, si një nga kokat e grupit të zjarrit që qëlloi...

U vra në aksionin e Lazaratit, motra e specialit të RENEAS Ibrahim Basha në gjurmët e vëllait (VIDEO)

Një vit pas marrjes nën kontroll të fashtit Lazarat nga Policia e Shtetit, në një operacion për kapjen e disa personave të skeduar më...

Gjykata lë në fuqi VENDIMIN, avokati: Vrasësi i Ibrahim Bashës ende i lirë

Pas vendimit të Apelit të Krimeve të Rënda që la në fuqi vendimin për dosjen “Lazarati2”, reagoi avokati mbrojtës. Avokati Bashkim...

VRASJA E EFEKTIVIT/ Ish-ministri: Jam skandalizuar nga historia që një zonjë nga Lazarati më rrefeu në plazh

“Jam skandalizuar nga historia që një zonjë nga Lazarati më rrefeu një ditë gushti”. Kështu e nis ish-ministri i Drejtësisë Ylli...

Tritol shtëpisë së vrasësit të Ibrahim Bashës në Lazarat, ZBULOHET dëshmia e babait kundër bandës që ekzekutuan efektivin

Ditën e djeshme një shpërthim me tritol tronditi Lazaratin.  Shpërthimi ndodhi në derën e jashtme të banesës së shtetasit Adem Selimi, i cili është...

Sulm me tritol në Lazarat: Shtëpia e vrasësit të Ibrahim Bashës, dyshohet pista e gjakmarrjes

Një shpërthim me tritol ka terrorizuar mbrëmjen e djeshme të gjithë Lazaratin, ndërsa mësohet se shtëpia i përkiste njërit prej të arrestuarve për vrasjen...

Lajmet e fundit