Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

i nxehti

Ja sa ujë duhet të pimë në orë gjatë të nxehtit

Nxehtësia e verës na bën të djersitim më shumë dhe sa më shumë të djersitemi, aq më shumë ujë humbet trupi ynë. Nëse nuk e...

Çfarë po ndodh? SIBERIA “përvëlohet” nga vala e të nxehtit, shënohet temperatura rekord 47 gradë Celcius

Një valë e nxehtë e temperaturave është shënuar në Siberi, duke thyer rekord teksa termometri ka shënuar 47.7 gradë celcius. Temperaturat u rritën në një...

Temperatura deri në 42 GRADË Celcius në Tiranë dhe disa qytete të tjera (PARASHIKIMI për JAVËN e ardhshme)

Zyrtarisht jemi në verë dhe zyrtarisht temperaturat përvëluese janë prezente në vendin tonë. Dita e sotme ka sjellë një mot të nxehtë ku temperaturat kanë...

I nxehti përvëlues, ISHP jep këshilla për qytetarët: Ja si të mbroheni

Instituti i Shëndetit Publik kep këshilla të rëndësishme për të gjithë qytetarët, për shkak të temperaturave përvëluese. ISHP iu bën thirrje...

I moshuari humb jetën për shkak të vapës

Një i moshuar ka ndërruar jetë ditën e sotme në Kuçovë për shkak të eskpozimit gjatë temperaturave tepër të larta. Viktima...

“FERRI” afrikan prek Shqipërinë, termometri shënon 39°C në këtë qytet (PARASHIKIMI)

Shënohet temperatura më e lartë për ditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Termometri ka shënuar 39°C ditën e sotme në...

Viti i Ri ndryshe/ Australi, 7 persona humbin jetën nga i nxehti

Australia është përfshirë në të nxehtin më përvëlues të vitit. Këto ditë të fundit të vitit temperaturat kanë shënuar mbi 40...

I nxehti afrikan vjen në Shqipëri, ja sa shkon termometri sot

Paraditja vijon e kthjellët në gjithë territorin përjashtuar vranësira kalimtare në zonat Juglindore. Pas mesditës vranësirat fuqizohen në zonat Lindore duke rrezikuar shira të...

Europa drejt kaosit nga vala e të nxehtit ekstrem

Europa tashmë është përfshirë nga një valë të nxehti që mund të thyejë rekordin e vitit 1977. Temperatura të larta deri...

Çmendet moti, Shqipëria pushtohet nga i nxehti afrikan

Temperaturat pritet të arrijnë vlerat maksimale deri në 38 gradë.  

Lajmet e fundit