Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

i nxehti afrikan

I nxehti afrikan prek vendin, si parashikohet moti këtë të dielë

Vendi ynë pritet te ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike. Moti pritet te jete i kthjellët si dhe alternime vranësirash mesatare kalimtare ndërsa përgjatë...

Rikthehet sërish i nxehti afrikan, ja sa do të shkojnë temperaturat gjatë kësaj jave

Pas një freskimi të lehtë përsëri vendin tonë do e “pushtojë” vala e të nxehtit. Gjatë ditëvë në vijim presim një rritje të temperaturave ku...

I nxehti “afrikan” dhe sëmundjet e zemrës, Brataj thirrje qyetarëve: Shmangni daljet në orët e pikut, ja kush duhet të ketë më shumë kujdes

Prej ditësh i nxehti afrikan ka “pushtuar” vendin dhe të shumta janë problemet që ka sjellë te organizmi i qytetarëve. Dhimbjet e zemrës dhe humbja...

Shqipëria nën “pushtimin” e të nxehtit afrikan, sinoptikanët tregojnë se kur do të kemi ulje të temperaturave

Vendi ynë prej ditës së hënë vijon të mbetet nën ndikimin e temperaturave ekstremisht të larta dhe kjo valë e të nxehtit afrikan nuk...

Merrni MASA! Vala e të nxehtit afrikan “mbërthen Shqipërinë”, nesër termometri 42°C

Vala e të nxehtit afrikan prej tre ditës ka "mbërthyer" Shqipërinë, duke sjellë rritje të ndjeshme të temperaturave. Në disa qytete temperaturat pritet të shkojnë...

I nxehti afrikan të mërkurën pritet të “përvëlojë” Greqinë, por çfarë do të ndodhë me motin në Shqipëri?

Sapo menduam se shpirti do të na gjejë qetësi në freskinë e këtyre ditëve të fundit, i nxehti dhe temperaturat e larta do të...

Lajm i MIRË: Ikën i nxehti afrikan dhe bien temperaturat e larta, ja si do të jetë fundjava

Prej gati një jave vendi ynë është përfshirë nga i nxehti afrikan, ku temperaturat kanë shënuar mbi 42°C. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka njoftuar se ditëve...

Rikthehen temperaturat afrikane, dita më e nxehtë do jetë të…

Rikthehet i nxehti afrikan. Duke nisur nga nesër një valë tjetër i nxehti pritet të përfshijë Europën. Ajo do të kalojë nga Europa Qendrore deri...

“FERRI” afrikan prek Shqipërinë, termometri shënon 39°C në këtë qytet (PARASHIKIMI)

Shënohet temperatura më e lartë për ditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Termometri ka shënuar 39°C ditën e sotme në...

Bëhuni gati për temperatura PËRVËLUESE! Ja qytetet më të nxehta

Sot e nesër deri mesditën e së dielës vendi do përballet me temperatura të larta. Kështu, qytete si; Kopliku, Shkodra, Lezha,...


Lajmet e fundit