Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

i ftohti

Vorbulla Polare drejt Europës, ja kur priten ditët e acarta të dimrit në vendin tonë

Viti 2022 ka regjistruar një prej dimrave më të butë në historinë e vendit. Rreshjet e dëborës kanë qenë të pakta, dhe po ashtu...

I ftohti polar do të kthehet përsëri? Si do të jenë 10 ditët e para të SHKURTIT dhe sa do të zgjasin temperaturat e...

Moti i keq me dëborë dhe temperatura të ulëta  ka goditur të gjithë Shqipërinë. Dita e nesërme pritet që të nisë me 3 gradë...

Pije të nxehta dhe ngrohje graduale, Brataj jep disa KËSHILLA për të përballuar të ftohtin “polar” që ka mbërthyer vendin tonë

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka dhënë disa këshilla për qytetarët për të përballuar të ftohtin dhe temperatuarat e ulta që kanë përfshirë...

ISHP jep këshilla për të përballuar të ftohtin: Vishni pulovra, xhupa të trashë dhe hidhni rërë aty ku ka ngrica

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga moti i ftohtë me temperatura nën zero, dëborë dhe ngrica, që pritet të vijojë deri në...

I ftoht ekstrem në Dibër, këto janë akset rrugore me probleme nga dëbora

Në zonat e thella të Qarkut të Dibrës temperaturat kanë shënuar deri në -16°c. Sipas informacioneve nga autoritetet lokale, Njësia Lurë është e bllokuar, ndërsa...

Temperaturat shkojnë deri në -12 gradë, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë do të ndikohet nga moti me temperatura në ulje dhe kthjellime gjatë ditës së sotme. Sipas MeteoAlb masat ajrore me origjinë polare do...

Po vjen i ftohti ekstrem, jepet alarmi për qytetarët: Mund të ngrijë uji në tubacione

Prej pak ditësh temperaturat në vendin tonë kanë rënë ndjeshëm, ndërsa sinoptikanët parashikojnë se për gjatë gjithë javës së ardhshme termometri do të jetë...

Acari dhe bora “mbërthejnë” veriun, ARRSH bën apel: Kujdes në këto akse rrugore

Vendi ynë gjatë ditëve të fundit është përfshirë nga moti i acartë ku në zonat veriore nuk kanë munguar as reshjet e borës. Autoriteti Rrugor...

Nga 8 deri në MINUS 7 gradë celcius, nesër i ftohtë i acartë në të gjithë vendin

Gjatë ditës së nesërme, rreshjet e borës do të zbardhin një pjesë të madhe të qyteteve kryesisht në veri dhe veri-lindje, ndërsa temperaturat do...

I ftohti i ACARTË po vjen! Por a do të preket Shqipëria javën e ardhshme? Parashikimi

Të dhënat satelitore sinjalizojnë për një masë të ftohti polar që pritet të prekë Europën gjatë javës në vijim. Me temperatura...

Lajmet e fundit