Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Hungaria

Përçahet BE-ja, Hungaria rrezikon të përjashtohet

Ministri i jashtëm i Luksemburgut, Jean Asselborn, ka kërkuar që Hungaria të pezullohet ose edhe të përjashtohet fare nga Bashkimi Europian. Asselborn...

Hungaria dhe Çekia kërkojnë nga Merkel krjimin e një ushtrie të përbashkët europiane

Kryeministrat e Hungarisë dhe të Republikës Çeke parashtruan kërkesën e krijimit të një ushtrie të përbashkët evropiane gjatë takimit të sotëm në Varshavë me...

Erdogan gjen mbështetësin e parë brenda BE, Budapesti: Veprimet pas puçit, janë të duhura dhe të drejta

Ministri i Tregtisë së Jashtme dhe Punëve të Jashtme i Hungarisë Peter Szijjarto tha se qeveria e Turqisë po merr masa të duhura pas...

Hungaria triumf kualifikues kundër Austrisë

Një ndeshje e filluar mirë për austriakët, të cilët ishin më kërkues, por Hungaria shënëon fitoren e njëmbëdhjetë në përballjet ndërmjet tyre. Një ndeshje...

Mustafa niset drejt Hungarisë, të martën votohet për pranimin në UEFA

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka udhëtuar sot drejt Budapestit të Hungarisë, ku të hënën do të takohet kryeministrin Viktor Orban, me të cilin...

Meta pret presidentin Ader: Hungaria mik i veçantë, na është gjendur gjithnjë pranë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti Presidentin e Hungarisë, János Áder me të cilin vlerësuan marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve. Kryetari i...

Shqipëria e të rinjve e mrekullueshme, përmbys Hungarinë në “Elbasan Arena” (Video)

Shqipëria U21 dihej që ka potencial të madh, por më në fund këtë e ka treguar në fushë, sepse sot ka mposhtur 2-1 Hungarinë...

Lajmet e fundit