Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

Hungaria

Ky shtet europian heq kufizimet për Shqipërinë, lejohet hyrja vetëm me test PCR

Autoritetet hungareze kanë njoftuar për lehtësimin e masave të udhëtimit për disa shtete jashtë Bashkimit Europian. Në listë është edhe Shqipëria. Pasagjerët që udhëtojnë nga...

Hungaria përkrah serbëve, Viktor Orban: Pa Serbinë, rajoni nuk mund të bëhet pjesë e BE-së

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se zgjerimi duhet të jetë projekti më i rëndësishëm...

Kryeministri i Hollandës “i përvishet” Hungarisë me deklaratën e fortë: Nuk keni më punë në BE

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, ka kritikuar vendimet e Hungarisë për miratimin e një ligji të ri kundër komunitetit homoseksual. “Hungaria nuk më punë në...

Në këtë shtet EUROPIAN hyni VETËM nëse e keni KALUAR COVID-19, ‘Pasaporta e Imunitetit’ mund të bëhet realitet në 2021

Kufijtë e Hungarisë nuk janë gjithmonë vendi më miqësor për të huajt. Mes pandemisë, ajo u ka mbyllur dyert pothuajse të...

Hungaria në alarm, në javën e fundit u regjistruan mbi 5 mijë raste të reja me COVID-19

Autoritetet hungareze kanë ngritur alarmin pas shtimit të numrit të infektimeve me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit në Hungari u...

Cakaj del nga karantina për të pritur homologun hungarez, 100.000 maska dhe 5000 kostume mbrojtëse mjekësore dhuratë për Shqipërinë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim në Tiranë, Ministrin hungarez të Punëve të Jashtme dhe...

SKANDAL/ Kryebashkiaku europian në orgji me prostituta në jaht (DETAJE)

Kryebashkiku i qytetit hungarez Gyor Zsolt Borkai është përfshirë në një skandal seksual, i cili përhapur në rrugare virale në rrjetet sociale. ...

Kritika për sundimin e ligjit, reagon Orban: Hungaria nuk do të largohet nga BE

Pas kritikave që disa shtete të BE-së i bënë Hungarisë lidhur me sundimin e ligjit, ka reaguar edhe kryeministri hungarez Viktor Orban. ...

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO, Hungaria ratifikon Protokollin

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Nacional të Hungarisë z. Llasllo Kover, sot...

Lajmet e fundit