Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

Hungaria

Viktor Orban: Nuk kemi pse përzihemi me racat e tjera! Furnizimi i Ukrainës me armë, vetëm sa zgjat luftën

“Hungarezët nuk duan të përzihen me racat e tjera”. Kështu është shprehur Viktor Orban, i cili ekspozon për herë të parë një teori në demonstratën...

Ministri i Jashtëm hungarez: BE të hapë menjëherë negociatat me Shqipërinë dhe RMV, Serbia të deklarohet lojtar kyç në rajon

Ministri i Jashtëm i Hungarisë thotë se Bashkimi Europian duhet të nisë menjëherë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, si dhe të konkludojë...

Hungaria i del kundër BE-së për ndalimin e importit të naftës ruse: Do të shkatërronte ekonominë tonë

Hungaria nuk mund të mbështesë një embargo të propozuar nga Bashkimi Evropian për importet e naftës së papërpunuar nga Rusia, pasi kjo do të...

Hungaria merr vendimin, heq të gjitha masat anti-Covid me Shqipërinë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Hungaria ka hequr të gjitha masat kufizuese anti-covid për hyrjet në vendin e tyre. Qytetarëve...

Hungaria zgjedh për herë të parë një presidente grua

Parlamenti hungarez ka zgjedhur sot Katalin Novak, një aleate e ngushtë e kryeministrit Viktor Orban, si presidenten e parë grua të vendit. Zonja Novak, e...

Kryeministri i Hungarisë: Sanksionet ndaj Rusisë nuk duhet të përfshijnë ndalimin e importeve ruse të energjisë

Kryeministri hungarez Viktor Orban u shpreh ditën e sotme se Hungaria dënon sulmin e Rusisë ndaj Ukrianës, por ajo nuk mbështet sanksionet kundër Moskës...

Hungaria fajëson Brukselin: Politikat tuaja për ndryshimin e klimës po ndikojnë në rritjen e çmimit të gazit

Kryeministri i Hungarisë Viktor Orhan ka fajësuar BE në lidhje me rritjen e çmimit të gazit. Ai është shprehur se çmimi i gazit është rritur...

Me flamuj dhe plisa kuqezi, tifozët e Elbasanit “ndezin” atmosferën në ndeshjen me Hungarinë (Video)

Tifozë të shumtë kanë “zbarkuar” këtë pasdite në qytetin e Elbasanit, aty ku do të luhet ndeshja Shqipëri-Hungari. Atmmosfera përpara ndeshjes duket e ndezur,...

Ky shtet europian heq kufizimet për Shqipërinë, lejohet hyrja vetëm me test PCR

Autoritetet hungareze kanë njoftuar për lehtësimin e masave të udhëtimit për disa shtete jashtë Bashkimit Europian. Në listë është edhe Shqipëria. Pasagjerët që udhëtojnë nga...

Hungaria përkrah serbëve, Viktor Orban: Pa Serbinë, rajoni nuk mund të bëhet pjesë e BE-së

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se zgjerimi duhet të jetë projekti më i rëndësishëm...

Lajmet e fundit