Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

hungari

Nikolla Gruevski hap biznes në Hungari, shet qelqurina dhe produkte pastrimi

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka hapur një biznes në Hungari, ku po qëndron në azil politik. Gruevski, i cili është dënuar me dy vite...

Shuhen zërat për “paqe”mes Ilir Metës dhe Erion Veliajt, Presidenti dënon “me forcë” incidentet e policëve bashkiakë në Tiranë

Presidenti Ilir Meta dënon me forcë sjelljen, siç thotë ai, joprofesionale, shproporcionale, të dhunshme dhe të dënueshme të disa prej punonjësve të Policisë Bashkiake...

Ëmbëltorja e njohur në Muzeun Historik të Hungarisë, do të mbajë emrin e Mbretëreshës Geraldinë

Ëmbëltorja e njohur në Muzeun Historik të Hungarisë do të mbajë emrin e Mbretëreshës Geraldinë. Lajmin e jep Ambasada Shqiptare në Hungari, e cila...

Presidenti Meta takohet me Kryeministrin hungarez: Një takim i frytshëm me një mik të veçantë; ja çfarë u diskutua

Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është pritur në një takim nga kryeministri, Viktor Orban.  Përmes një postimi në...

Meta shijon bukuritë e natyrës në Hungari, poston video duke soditur lumin Danub: Magjepsës dhe frymëzues

Presidenti i vendit Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Hungari, ku mori pjesë sot në ceremoninë solemne të përurimit të bustit të...

FOTO: Kryemadhi shfaqet për herë të parë në publik pas disfatës në zgjedhje, krah Metës në Hungari

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë sot në inagurimin e bustit të heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu në Budapest të Hungarisë. Busti është një donacion...

Të gjithë bëjnë nga 2 gola, “paqe” mes Portugalisë dhe Francës, Gjermania rrezikon eleminimin nga Hungaria

Kanë përfunduar sfidat e fundit të grupit F, të vlefshme për kualifikueset e raundit 1/8 të Euro2020. Surpriza dhe gola, penallti dhe gjithçka tjetër....

EURO 2020/ Surprizë në Budapest, Franca nuk merr më shumë se një barazim ndaj Hungarisë (VIDEO)

Surprizë në “Puskas Arena” të Budapestit, ku favoritët e Francës nuk arritën të merrnin më shumë se një barazim ndaj vendasve të Hungarisë.Kanë qenë...

EURO 2020/Portugalia dhe Ronaldo “pushtojnë” Budapestin, ylli i Juventusit thyen rekordin e golave në Europian

Portugalia ka arritur të fitojë me rezultatin 0-3 në ndeshjen e vlefshme për grupin F në Kampionatin Europian.Cristiano Ronaldo shënoi një dopietë, duke thyer...

Hungaria ndalon librat me përmbajtje homoseksuale

Ligjvënësit hungarezë kanë miratuar këtë të martë një ligj për të ndaluar tekstet me përmbajtje që promovojnë homoseksualitetin dhe ndryshimin e gjinisë tek të...

Lajmet e fundit