Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

homolog

Xhaçka takon homologun turk në Ankara: Ka një rritje të vazhdueshme të investimeve turke, partnere kyçe për Shqipërinë

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka është takuar sot me homologun e saj turk, Mevlut Çavusoglu, ku theksoi se ka vlerësuar...

Xhaçka takim me disa homologë në Mynih: Diskutuam mbi situatën në Ballkanin Perëndimor

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka zhvilluar një takim me homologët e saj të Gjermanisë, Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Bosnje Herzegovinës. Xhaçka me anë...

Meta takon homologun e Azerbajxhanit: Të hiqen vizat për shqiptarët

Presidenti i Republikës, Ilir Meta po vijon vizitën zyrtare në Baku të Azerbajxhanit. Meta u prit në një takim nga Presidenti...

Veliaj në Athinë, takon homologun grek, ja MARRËVESHJA që pritet të firmoset

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ndodhet në Greqi dhe zhvilloi një vizitë zyrtare me homologun e tij Jorgos Kaminis. ...

Veliaj takon homologun në Napoli: Shqipëria vend ideal për…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte i ftuari i nderit në edicionin e XIX të Konventës së Sipërmarrësve të Ndërtimit të Italisë,...

Xhafaj takim me homologun e tij në Vjenë: Austria mbështetësi më aktiv për integrimin tonë evropian

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Vjenë ku u takua me Kryetarin e Parlamentit Austriak Wolfang Sobotka dhe homologun...

Lajmet e fundit