Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

homazhe

Trupi i mjekut Isuf Kalo mbërrin nga Danimarka, la amanet të varrosej në Luzat të Tepelenës

Trupi i mjekut të njohur Isuf Kalo ka mbërritur këtë të enjte në Tiranë, Shqipëri. I njohur dhe si mjeku i diktatorit Enver Hoxha,...

Rama ndan foto nga homazhet për 21 Janarin: Në pritje të drejtësisë, e vërteta dihet botërisht!

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga homazhet e kryera ditën e sotme në përkujtim për protestën e 21 janarit, ku mbetën të...

Nisin homazhet për Papa Benediktin XVI, qytetarët mblidhen në Vatikan për t’i dhënë lamtumirën e fundit

Në Vatikan janë mbledhur sot qindra qytetarë për t’i dhënë lamtumirën e fundit ish-Papa Benediktit XVI. Teksa zbardhi agimi mbi Vatikan, një radhë e...

Nga kriza ekonomike tek homazhet për nënën e tij, Mbreti Charles mban fjalimin e parë për Krishtlindje

Mbreti Charles ka mbajtur fjalimin e parë për Krishtlindje duke dhënë mesazhin e tij, që pasqyron krizën e jetesës tek qytetarët. Në nisje të fjalimit...

Edi Rama zemërthyer për ikjen e Ilir Ohrit: Pikë referimi në botën e mjekësisë shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në homazhet për nder të mjekut të shquar Ilir Ohri. Ai thotë se Ohri ishte një pikë...

Qëndresa qytetare protestë “homazh” para Ministrisë së Arsimit për degët e mbyllura: 8 studentë ikin çdo ditë nga vendi

Qëndresa Qytetare ka zhvilluar ditën e sotme një protestë “homazh” në Ministrinë e Arsimit, për degët e mbyllura gjatë këtij viti. Ata kanë vendosur lule...

Nga “Varrezat e Dëshmorëve” Meta konfirmon pjesëmarrjen e PL në protestë: Më 6 dhjetor për të brohoritur se do e bëjmë Shqipërinë si Europa

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ditën e sotme ka kryer homazhe dhe ka vendosur kurora me lule në monumentin e "Nënës Shqipëri". Në...

Meta bën homazhe për Azem Hajdarin: Lëvizja e tij ka rëndësi si asnjëherë më parë në këto 32 vite, kombi është në rrezik

Kreu i Partisë së Lirisë ka bërë sot homazhe pranë memorialit të Azem Hajdarit, pishtarit të demokracisë, i cili u vra 24 vite më...

Homazhe në disa qytete shqiptare, familjarët hapin dyert e mortit, publikojnë foton e vogëlushes që u vra në Himarë

Homazhe janë mbajtur në disa qytete shqiptare për 7-vjeçaren Jonada Avdia, e cila humbi jetën tragjikisht ditën e sotme në Himarë, pasi u përplas...

Ambasadorja e SHBA homazhe në nderim të Bujar Nishani, babai i ish-presidentit i puth dorën Kimit

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka marrë pjesë në pjesë ditën e sotme në homazhet në nder të ish-presidentit Bujar Nishani, i cili ndërroi...

Lajmet e fundit