Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Hollande

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë nga New Yorku: Hollanda rikonfirmon mbështetjen për hapjen e negociatave

Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit në Nju Jork në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, ka takuar homologun e tij holandez,...

Policia hollandeze godet grupin e trafikantëve shqiptarë, sekuestrohen 395 kg drogë dhe më shumë se 72 mijë euro, efektivët gjejnë edhe adresat e anëtarëve...

Policia hollandeze ka goditur një grup kriminal shqiptarësh që merreshin me trafik droge, duke arritur të sekuestrojë mbi 72 mijë euro dhe 395 kg...

Qeveria holandeze i kërkon qytetarëve të punojnë nga shtëpia

Kryeministri i Holandës Mark Rutte i ka bërë thirrje qytetarëve të punojnë nga shtëpia, pas rritjes së rasteve me koronavirus gjatë ditëve të fundit. Rastet...

Studenti shqiptar në Hollandë akuzohet për trafik të qenieve njerëzore: Doja të ndihmoja bashkëatdhetarët, por s’do e përsëris më!

“Doja ndihmoja bashkatdhetarët e mi. Në thelb ky ishte një budallallëk. Por shikoni ku jam tani”. Ka qenë ky qëndrimi i Dimitër K., 19-vjeçarit...

Policia hollandeze kap 3 ton kokainë me vlerë 250 milionë euro, e fshehur në kontenierin me banane që kishte destinacion Zvicrën

Policia hollandeze ka arritur të zbulojë një sasi prej 3 ton kokainë me vlerë rreth 250 milionë euro, e cila ishte fshehur në një...

Përmbytjet në Hollandë, kryeministri Rutte thirrje banorëve: Lini shtëpitë tuaja dhe kërkoni një vend të sigurtë!

Ashtu si edhe Gjermania, Hollanda është duke përjertuar katastrofën natyrore të përmbytjeve. Mijëra njerëz u larguan nga shtëpitë e tyre në Holandën e jugut këtë...

Kapen 23 shqiptarë klandestinë në një jaht nga policia e Hollandës

23 shqiptarë janë gjetur në një jaht me vela në brigjet e Zeeland, nga policia e Hollandës. Policia bregdetare së bashku me policinë e doganave...

EURO 2020/Hollanda fiton dhe kualifikohet, Austria e ka vetë në dorë kualifikimin në turin tjetër

Hollanda është kualifikuar për në turin tjetër të Kampionatiti Europian pas fitores 2-0 ndaj Austrisë.Depay në minutën e 11-të me penallti dhe Dumfries në...

Shkatërrohet grupi kolumbiano-shqiptar në Amsterdam, kishin laborator kokaine në katin e katërt të pallatit (FOTO)

Policia e Hollandës zbuloi një laborator droge në një kompleks apartamentesh mbi një qendër të kujdesit ditor në IJburg në Amsterdam muajin e kaluar,...

Raport-progresi i KE, Hollanda bën apel: Të hetohen rastet e problemeve elektorale në Shqipëri! Opozita të futet në Parlament

Qeveria holandeze ka dhënë një qëndrim mbi raport-progresin e Komisionit Europian për çeljen e negociatave për Shqipërinë, në prag të Konferencës së Parë Ndërqeveritare....

Lajmet e fundit